TÜRSAB BAŞKAN ADAYI ALİ BİLİR: “ACENTALARIMIZ SEKTÖRÜN CEFASINI ÇEKİYOR SEFASINI DA SÜREBİLMELİ”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TÜRSAB BAŞKAN ADAYI ALİ BİLİR:  “ACENTALARIMIZ SEKTÖRÜN CEFASINI ÇEKİYOR SEFASINI DA SÜREBİLMELİ”Turizm dünyasının önde gelen ismi, yazar, iş insanı, ülkemizin saygın birçok STK’sının kurucusu, TÜRSAB Başkan Adayı Ali Bilir, bu seçimin acentalar için büyük bir öneme sahip olduğunu ifade etti. Bilir, “Bu seçim biz acentaların son şansı. Ya hep birlikte seçimi kazanacağız ya da hep birlikte kaybedeceğiz. Bu seçim, benim şahsi seçimin değil…!” dedi.

Turizm sektörünün önde gelen ismi, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkan adayı Ali Bilir, TÜRSAB seçiminde planları ve projeleri ile konuşulmaya devam ediyor. Ali Bilir’in üzerinde en çok durduğu konuların başında ise acentaların durumu geliyor.

ACENTALAR OLARAK BU BİZİM SON ŞANSIMIZ

Bu seçimin acentalar için çok kritik bir öneme sahip olduğunu ifade eden Bilir, “Bu seçim, benim kişisel seçimim değil. Uzun yıllardır sektörün içindeyim. Ve çok uzun dönemler TÜRSAB’da çeşitli kademelerde görevler aldım. Ben özellikle bu seçimlerde acentalar üzerinde büyük bir hassasiyetle duruyorum. Neden? Çünkü, acentalar sektörümüzün bel kemiği. Sektörün bütün çilesini acentalarımız çekiyor. Madem acentalarımız sektörün cefasını çekiyor o halde sefasını da sürmeli” yorumunda bulundu.

ACENTALARIMIZDAN ALINAN AİDATLAR BÖLGEYE AKTARILACAK

TÜRSAB’ın çok güçlü olduğunu ifade eden Bilir, TÜRSAB’da aşılamayacak hiçbir sorunun olmadığını söyledi. “Sorunlarımızın yüzde 80’inin çözümü için hemen işe girişeceğiz” diyen Bilir, acentalardan alınan aidat gelirlerinin çok fazla olduğunu da ifade etti. Bilir, “Bizim yönetimimiz adalet ve gelir dağılımındaki eşitlik üzerine kurulu olacak. Acentalarımızın karlarını arttırmalarını sağlayacağız. Cepleri dolu olan acentalarımız da kendi lokasyonları içerisinde kendi vizyonları doğrultusunda ve bölgelerinin ihtiyaçları paralelinde projelere imza atacaklar” dedi.

ACENTALAR GÜÇLENECEK SEKTÖR KAZANACAK

Acentaların güçlenmesi ile birlikte tüm sektörün kazanacağını dile getiren Bilir, “Bizler acentalarımızdan aidat alıyoruz. Bizim yönetimimiz döneminde aldığımız bu aldığımız aidatların yüzde 50’si bölge acentalarımızın kasasında kalacak. Kasasında parası olan acentalarımız bölgenin gelişmesi için tanıtım filminden tutun da diğer tüm hizmetlere kadar proje odaklı çalışabilecek. Merkezden yönetmek yerine bölgeden idare etmeyi sağlayacağız. Bir bölgenin neye ihtiyacı olduğunu biz merkezden bilemeyebiliriz. Ama bölgede yaşayan acentalarımız oranın sorunlarını da çözüm önerilerini en güzel şekilde bilir. Biz de merkezde bölgelerimizdeki acentalarımız destek olacak ve sektörün daha da gelişmesine katkı sağlayacağız.” ifadesini kullandı.

TÜRSAB, ÜYELERİNİN CEBİNDEN GEÇİNMEYECEK

TÜRSAB’ın artık faaliyetleri ile örnek gösterilecek bir mekanizma halinde 7/24 işleyen bir organizma şematiği içerisinde tüm sektörlere örnek olacağının da özenle altını çizen Bilir son olarak şunları söyledi: “Merkezden yönetimi ortadan kalkınca bölgenin acentaları kendi kaynağını kendileri oluşturmuş olacak. Üyesinin cebinden geçinmeye çalışan bir merkeze son vereceğiz. Biz, çok güçlü bir kurumuz. Sorunlarımızı ortak akılla aşacağız.” (Karadeniz Son Havadis)

TÜRSAB BAŞKAN ADAYI ALİ BİLİR: “ACENTALARIMIZ SEKTÖRÜN CEFASINI ÇEKİYOR SEFASINI DA SÜREBİLMELİ”