Stres ve Kaygı Bozukluklarıyla Nasıl Baş Ederiz?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Stres ve Kaygı Bozukluklarıyla Nasıl Baş Ederiz?Herkes yaşamının bazı dönemlerinde geleceğe dair belirsizlik gibi nedenlerle stres ve kaygı bozukluğu yaşar. Uzun süre devam eden stres ve kaygı bozukluğu da motivasyon eksikliği, yorgunluk, baş ağrısı ve kaslarda gerginlik gibi sağlık sorunlarına neden olabilir. Peki stresten ve kaygı bozukluğundan korunmak için ne yapmalıyız?
 
Günlük hayatta herkes farklı konularla ilgili stres ve kaygı duyabilir. Sınav, bitirilmesi gereken bir proje, bir sağlık sorunu, maddi zorluk, çocuklar veya diğer aile bireyleri ile ilgili sorunlar stres ve kaygıya neden olabilir. Yaşanan bu kaygı ve stresin sonucu fiziksel, ruhsal ve maddi olarak çöküntüye uğrayabiliriz. İçinden geçtiğimiz bu zor günlerde, uzmanlar günlük hayatta karşılaştığımız stresli durumlara karşın fitoterapötik takviye edici ürünlerden destek almayı öneriyor.
 
Türkiye’de yeni piyasaya sürülen Phytorelax isimli ürün rodyola, safran, melisa ve pasiflora bitkilerinden oluşuyor, Almanya’da AlchemLife tesislerinde üretilen bu ürün gummy formu ile kullanım kolaylığı sağlıyor.
 
Olumsuz duygu durumlarında 1 saat içerisinde azalma sağlayan bu ürün aynı zamanda zindelik veriyor ve hafızayı da artırıyor. Gündüz kullanıma uygun olması, sersemlik gibi yan etkilerinin olmaması ve hızlı etki göstermesi ürünün öne çıkan özellikleri arasında… (Karadeniz Son Havadis)

Stres ve Kaygı Bozukluklarıyla Nasıl Baş Ederiz?