SATRANÇ KURSUNA YOĞUN İLGİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SATRANÇ KURSUNA YOĞUN İLGİTepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen satranç kursu 7-12 yaş grubu çocukların katılımı ile devam ediyor. Satranç eğitimlerine katılan çocuklar güvenli bir ortamda beyin jimnastiği yaparak gelişimlerine katkı sunuyor.

Tepebaşı Belediyesi kentteki çocukların gelişimine katkı sağlamak üzere gerçekleştirdiği faaliyetlere devam ediyor.

7-12 yaş arası çocuklar için düzenlenen satranç kursu Türkiye Satranç Federasyonu Eskişehir Şubesi ve Özdilek AVM iş birliğinde başladı. Özdilek AVM ev sahipliğinde gerçekleşen kursa katılan 100 çocuk, planlı hareket etmenin önemini ve gerekliliğini kavrıyor. Uzman eğitmenler gözetiminde satranç öğrenen çocuklar beyin jimnastiği ve düşünme güçlerini geliştirmekten dolayı mutlu olduklarını ifade ederek Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkürlerini iletiyor.

Katılımın ücretsiz olduğu kurs, cumartesi ve pazar günleri 14.00-15.00, 15.00-16.00 ve 16.00-17.00 saatleri arasında gerçekleşiyor. Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, kurs sonunda mini turnuva düzenleneceğini de belirtti.

Okul dönemi boyunca devam edecek olan satranç kursu ile ilgili bilgi almak isteyenler 0 (530) 158 34 28 numaralı telefondan yetkililere ulaşabiliyor. (Eskişehir Haberci26)

SATRANÇ KURSUNA YOĞUN İLGİ