Ölümü Gerçekleşen Hastanın Organları 4 Cana Umut Oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ölümü Gerçekleşen Hastanın Organları 4 Cana Umut OlduBalıkesir İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan basın açıklamasında, “03.10.2022 tarihinde meydana gelen trafik kazası sonucu Beyin Kanaması tanısı ile Bandırma Eğitim Araştırma Hastanesi 3.Basamak Yoğun Bakım Ünitesine yatışı yapılan 66 yaşındaki hastanın, yapılan tüm müdahalelere rağmen 05.10.2022 tarihinde beyin ölümü gerçekleşti.

Organ nakil koordinatörlüğü görevlilerince aile ile yapılan görüşme sonrasında, ailenin kabul ve onayı üzerine ivedilikle gerekli çalışmalar başlatıldı.

Bursa ve Balıkesir’den Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelen organ nakil ekiplerince yapılan operasyonla hastadan alınan karaciğer, böbrekler ve korneaları organ nakli bekleyen 4 hasta için Bursa ve Balıkesir’e nakil edildi.

Başta vefat eden hastamıza Allah’tan rahmet, insan hayatının önemini her şeyden üstün tutarak cana can katan kederli ailelerimize baş sağlığı diler, gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkürü bir borç biliriz.” Denildi. (10numarabasın)

Ölümü Gerçekleşen Hastanın Organları 4 Cana Umut Oldu