Niksar’da Ceviz Hasadı Yüzleri Güldürüyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Niksar’da Ceviz Hasadı Yüzleri GüldürüyorFerhat Lap / Amasya-BHA
Tokat’ın Niksar ilçesinde Amasya Orman Bölge Müdürlüğü destek ve teşvikleriyle 35 hektar alana ceviz fidanı dikerek bölgeyi ceviz cennetine çeviren Yılmaz Kardeşler gerçekleştirdikleri hasatla katma değer üretmeye devam ediyor
Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu Niksar İşletme Müdürü Erdal Düzgün, İşletme Müdür Yardımcı Yasin Acar,Niksar Şefi Erdinç Aydemir, ceviz bahçesinde hasat işlemi gerçekleştiren Yılmaz Kardeşleri ziyaret ederek sahada incelemelerde bulundu.
Yılmaz Kardeşlerden ceviz üretim çalışmalarıyla ilgili bilgiler alan Bölge Müdürü Halil Oflu;
Bozuk orman sahalarını değerlendirmek için Gelir Getirici Tür Ağaçlandırma Projeleri geliştirdiklerini, orman köylülerini bu yönde teşvik ettiklerini, girişimciler tarafından geliştirilen projeleri desteklediklerini ,böylece bozuk orman sahalarını yeşillendirmenin yanında Orman köylülerinin ekonomilerine destek hem de bölge ekonomisine katkı sağlamaya çalıştıklarını belirtti.
Yürütülen çalışmaları yakinen takip ettiklerini belirten Bölge Müdürü Oflu, başarılı çalışmaları gördükçe mutlu olduklarını ziyaret edilen sahanın da başarılı ve örnek bir saha olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti. (FERHAT LAP)

Niksar’da Ceviz Hasadı Yüzleri Güldürüyor