Malatyalı Mehmet Emir Konaç ISEF’te

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Malatyalı Mehmet Emir Konaç ISEF'teRegeneron ISEF Bilim ve Mühendislik Yarışması’na (International Science and Engineering Fair) gönderilecek projelerin belirlenmesine yönelik süreç TÜBİTAK tarafından tamamlanarak 25 bin 95 proje başvurusu değerlendirildi.
Society For Science & The Public tarafından ve birçok başka kurumsal, akademik sponsorlar ile birlikte, her yıl ABD’nin çeşitli şehirlerinde düzenlenen dünyanın en büyük üniversite öncesi bilim yarışması olma özelliğini taşıyan Regeneron ISEF Bilim ve Mühendislik Yarışması’nın önümüzdeki yıl 13-19 Mayıs 2023 tarihleri arasında yapılacak olup, yarışmaya matematik alanında ülkemizi temsilen Malatya’lı öğrenci Mehmet Emir Konaç katılacak.
BİLSEM öğrencisi aynı zamanda 2022 yılında düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması finalinde matematik alanında Türkiye üçüncüsü oldu.
İl Müdürü Hatice Özdemir, “Elde ettiğiniz bu başarı ile ülkemizi ve ilimizi gururlandırdınız. Öğrencimiz Mehmet Emir Konaç’ı ve danışman öğretmenimiz Mehmet Arslan’ı can-ı gönülden tebrik ederim, başarılarınız daim olsun. Geleceğimiz sizin elinizde ve bundan dolayı umutluyuz, gururluyuz.” dedi. (Muhammet Said Yalçın)

Malatyalı Mehmet Emir Konaç ISEF’te