“Kütüphanemizi Keşfediyoruz” gezileri başladı

Eğitim-öğretime devam eden ilkokul öğrencileri Çerkezköy Belediyesi Sarbak Metal Andon Arakelyan Kent Kütüphanesi’ni ziyaret ederek, son teknoloji ile donatılan modern kütüphane geziyorlar ve aynı zamanda atölyelerinde ders alarak keyifli vakit geçiriyorlar.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Kütüphanemizi Keşfediyoruz” gezileri başladı

Sarbak Metal Tic. ve San. A.Ş. tarafından hayırsever iş insanı merhum Andon Arakelyan adına Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesinde bulunan Vatan Size Minnettardır Anıtı yanında yapılan Kent Kütüphanesi’ni Çerkezköy’deki öğrencilerimizin yakından görmesi ve kütüphanemiz içerisinde bulunan atölyelerde eğitici ve keyifli vakit geçirmeleri adına ücretsiz geziler düzenlemeye başladıklarını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Kentimizdeki ilkokul öğrencilerinin yakından görmesi, olanaklarından faydalanması, ücretsiz atölyelerinden yararlanmaları amacı ile ücretsiz geziler düzenliyoruz.

Okullarından servis ile alınıyorlar

Çerkezköy Belediyesi İletişim Merkezi Başvuru Masası’na müracaat eden öğrencileri, okullarından ücretsiz servisler ile hafta içi 09.00-12.00 saatleri arasında alarak Çerkezköy Belediyesi Sarbak Metal Andon Arakelyan Kent Kütüphanesi’ne getiriliyor. Kent Kütüphanemizi gezen öğrenciler, isterlerse Yaratıcı Drama Atölyemizde Dede Korkut Hikayelerinin anlatıldığı derse katılıyorlar, isterlerse Masal Atölyemize katılıyorlar, isterlerse Kültürel Mirasımızı Öğreniyorlar Atölyeye katılıyorlar. Atölyelerde 40 dakika eğitici ve güzel vakit geçiren öğrencilerimizi daha sonra okullarına servislerimiz ile bırakıyoruz” dedi.

Nasıl başvuruda bulunulacak?

‘Kütüphanemizi Keşfediyoruz’ sloganı ile Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından başlatılan Kent Kütüphanesi gezilerine katılmak isteyen ilkokulların, 444 88 59 nolu telefondan Çerkezköy Belediyesi İletişim Merkezi’ne müracaat etmelerini isteyen Başkanımız Vahap Akay, “Yapılan başvurunun ardından Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personellerimiz başvuruda bulunan okullara ulaşarak, Kent Kütüphanesi gezisini organize ediyorlar” diye konuştu.

Tüm yavrularımızı bekliyoruz

Çerkezköy Belediyesi Sarbak Metal Andon Arakelyan Kent Kütüphanesi gezilerine tüm ilkokul öğrencilerini beklediklerini kaydeden Başkanı Vahap Akay, “Kentimizde eğitim ve öğretime devam eden tüm ilkokul öğrencilerimizi Kent Kütüphanemizde ağırlamaktan, onlar ile güzel vakit geçirmekten son derece mutlu olacağız. Tüm yavrularımızı Kent Kütüphanemize bekliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

“Çerkezköy için, Tekirdağ için çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz”

Kent Kütüphanesi’nin yapım aşamasından da bahseden Başkanı Akay, “Buradan Andon Arakelyan ağabeyime şükran duygularımı ifade ediyorum. Allah nur içinde yatırsın. Bunu miras kabul ederek, bu yatırımı bugünlere getiren Sarbak Metal yönetimine, eşine ve ailesine saygılarımı, şükranlarımı sunuyorum. Çerkezköy her geçen gün büyüyen, gelişen, genç nüfusuyla birlikte Tekirdağ’a göç veren bir ilçe. Büyümemiz devam edecektir. 2 katlı yaklaşık 910 metrekare alanda, herkesin beğeneceği bir proje ortaya çıktı. Bu kütüphane Çerkezköy’ün gençlerine ve çocuklarına hizmet edecek. Burada kitap okuyan çocuklar ay yıldızlı Türk bayrağı altında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde geleceğe emin adımlarla yürüyecektir. Andon ağabey tam da bunları isterdi. Bugüne kadar bu emekleri ortaya koyan herkese şükranlarımı sunuyorum. Biz Çerkezköy için, Tekirdağ için çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda kazananları, bu toprakları unutmayanları da minnetle her an yad etmeye devam edeceğiz” dedi.

“Kütüphanemizi Keşfediyoruz” gezileri başladı