Kokartlı Turizm Rehberi Adem Ertürk: “gelen Turiste Beypazarı’nı en güzel şeklide tanıtmaya çalışıyoruz”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kokartlı Turizm Rehberi Adem Ertürk: “gelen Turiste Beypazarı’nı en güzel şeklide tanıtmaya çalışıyoruz”BEYPAZARI (BHA)- Başkentin tarihi ve turistik ilçesine her geçen gün ziyaret eden turist sayısı giderek artıyor.
Beypazarı İlçesinde Turizm Kokartlı rehber olan Adem Ertürk, başkentin Beypazarı İlçesinin her yönüyle ilgi çektiğini söyledi.
Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerinden yerli ve yabancı turistin uğrak yerlerin başında Beypazarı’nın geldiğini belirten Kokartlı Rehber Ertürk, “Başkentin tarihi İpekyolu üzerinde bulunan Beypazarı, geçmiş dönemlerde bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış tarihi bir şehirdir. Türkiye’miz başta olmak üzere, yabancı ülkelerden de oldukça turist alıyoruz. Bu turistleri, Beypazarı ilçesinde en güzel şekilde ağırlayarak, tarihi mekânlara ziyaretlerini yaptırıyoruz. Önemli han ve hamam ziyaretlerinde de, hem yabancı dilde, hem de Türkçe olarak anlatımlarda bulunuyoruz. Beypazarı, tarihi Suluhan Kervansarayı, Tarihi Camileri, Konakları, Boğazkesen kümbeti, İnözü kaya mağaraları ve son zamanlarda yapımı tamamlanan Hıdırlık Cam terasıyla, turistleri kendine çekiyor.”
Turist rehberi Ertürk, Beypazarı’nı ziyaret eden turistlerin Beypazarı İlçesinde dolu dolu günlerini geçirmelerini sağlamaya çalışırken, Osmanlı geleneğinden gelen yemek kültürüyle de, midelerine hitap ettiklerini kaydetti (Yaşar Tonbak)

Kokartlı Turizm Rehberi Adem Ertürk: “gelen Turiste Beypazarı’nı en güzel şeklide tanıtmaya çalışıyoruz”