KİLİS’TEKİ EĞİTİM SENDİKALARINDAN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KİLİS’TEKİ EĞİTİM SENDİKALARINDAN ORTAK BASIN AÇIKLAMASIPROMOSYON KONUSUNDA KİLİS’TEKİ EĞİTİM SENDİKALARINDAN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI
Kilis’te faaliyetlerini sürdüren 5 eğitim sendikası promosyonlar ile ilgili ortak basın bildirisi yayınladı.
Bildiride şu görüşlere yer verildi: “2021 Ocak ayında Yapı Kredi Bankası Kilis Şubesi ve Kilis Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan promosyon anlaşması değişen ekonomik koşullar karşısında yetersiz kalmıştır.
Yaşadığımız günün gerçekleri ile uyuşmayan bu anlaşmanın revize edilmesini talep ediyoruz. Türkiye’nin birçok ilinde karşılıklı anlayış ile çözüme ulaşan bu sürecin Kilis’te de karşılık bulmasını umut ediyoruz. Bu taleplerimizi Yapı Kredi Bankası Kilis Şubesine son kez ilettik. Şimdi sembolik olarak üyelerimizin vadeli hesap kapatma, kredi kartı iptali ve eksi hesap kapatma talebi işlemlerini gerçekleştireceğiz. Taleplerimizin karşılık görmemesi halinde 5 Sendika olarak Eğitim Bir Sen, Eğitim Gücü Sen, Eğitim İş, Eğitim Sen, Türk Eğitim Sen ortak eylemsel çalışmalara başlayacağız. Eğitim çalışanları bu konuda birlik ve beraberlik içinde hareket etmektedir ve kararlı bir duruş sergilemektedirler. Bir sonraki aşamada sembolik olarak yaptığımız hizmet ve ürün iptalleri toplu olarak yapılacak, ortak basın açıklamaları ve etkinlikler yapılacaktır. Eğitim çalışanlarının saygınlığına uygun bir çözümü bekliyoruz. Üyelerimizin hakkı konusunda gereken bütün çalışmalar titizlikte yapılacaktır,” denildi. (Kilis Gündem Gazetesi)

KİLİS’TEKİ EĞİTİM SENDİKALARINDAN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI