Isparta Yalvaç’ta Su Bulma Çabası Sosyal Medyada

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Isparta Yalvaç’ta Su Bulma Çabası Sosyal Medyada

Isparta Yalvaç ilçesine bağlı Dedeçam Köyü’nde yaşayan vatandaşların yanı sıra yurtdışında yaşayan gurbetçilerin destek verdiği su arama çalışmalarına şu ana kadar sonuç alınamadığı, çalışmaların sürmesi için yeni bağışlara ihtiyaç olduğu kaydedildi.

Konuyla ilgili olarak Dedeçamlı vatandaşların sosyal medya hesaplarından bağış yapılması konusunda şu paylaşımlar yapılırken; kamu kuruluşlarının bu konuda neden çaba göstermediği de bir soru işareti olarak karşımızda duruyor:

“Duyuru:

Sevgili hemşehrilerimiz :

Bilindiği üzere tüm dünya’da ekolojik değişiklikler nedeniyle yer yer kuraklıklar ve yer yer sel baskınları yaşanmaktadır.

Güzel köyümüz de ise susuzluk ve kuraklık üst seviyeye çıkmış ve su bulmak için sondaj çalışmaları aralıksız devam etmektedir.

Nitekim yaklaşık 2 yıl öncesinde yaptığımız yardım çağrısına duyarsız kalmayan siz hemşehrimizden bir miktar para dernek hesabında toplanmıştır ve 3600 Euro Leerdam daki hemşehrilerimiz ve yardım sevenlerimizden köyümüz derneğine gönderilmiştir. Yine Ülkemizden ve Avrupa’nın çeşitli yerlerinden gönderilen paralar sondaj çalışmalarında kullanılmıştır.

Üzülerek belirmek isteriz ki son yapılan sondaj çalışmasında yaklaşık 183 metre sondaj vurulmuş ama yinede suya ulaşılamamıştır.

Antalya’dan gelen sondaj ekibi şuan köyde beklemektedir ve yarın itibarı ile 11,09,2023 pazartesi günü Afyondan jeoloji mühendisi gelerek köyümüzde su arama tarama çalışması yapılacaktır. Jeoloji mühendisinin arama tarama ücreti derneğimiz tarafından karşılanacaktır; lakin tekrardan sondaj vurmak için aciliyetinden maddi yardıma ihtiyaç vardır.

Acil bir şekilde sondaj çalışanları köyümüzde iken beklenen tutar toplanabilirse bir sondaj çalışması daha yapılacaktır.

En acil şekilde yardımlarınıza ihtiyacımız vardır.

Köy hepimizin köyüdür. Boş lakırdı yapmak yerine herkes elinden ne gelirse dernek hesabına veya elden yardımlarınızı bekliyoruz.

-Hollanda ve Leerdam Yardım Toplama Görevlileri:

* Zafer Balaban 0031 6 16 43 30 85

* Recep Koyuncu 0031 6 14540747

-Almanya ve Münih Çevresi Yardım Toplama Görevlisi:

* Mevlüt Öztaş 0049 152 26914822

-Fransa Chateraaux ve Çevresi Yardım Toplama Görevlisi:

*Deniz Ramazan Bağ 0033 6 58 28 72 76

-Avusturya ve çevresi Yardım Toplama Görevlisi :

*Yusuf Arslan 0043 660 4885238

-İsparta Yardım Toplama Görevlisi ve Dernek Başkanı

* Hayati Şimşek 05363214717

Dedeçam Köyü Dedeçam Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

Hesap Numarası :

Not: En acil şekilde yardımlarınızı ulaştırırsanız sondaj çalışmasına kaldığımız yerden devam edebiliriz.

Yapacağınız yardımları Allah c.c. Şimdiden kabul eylesin hayra kalınız.”

Isparta Yalvaç’ta Su Bulma Çabası Sosyal Medyada