İlköğretim Haftası Kutlama Etkinliği Düzenlendi

Ardahan 23 Şubat İlkokulunda, İlköğretim Haftası kutlama etkinliği düzenlendi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlköğretim Haftası Kutlama Etkinliği Düzenlendi

Özkan KARAKAYA/ARDAHAN – BHA

Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen İlköğretim Haftası programına katıldı. 23 Şubat İlkokulunda düzenlenen programda öğrenciler şiir okudu, halk oyunları gösterisi sunuldu. Programda bir konuşma yapan Vali Hayrettin Çiçek, “Ardahan’ımızı eğitim noktasında daha iyi bir noktaya getirmek için üstün bir gayret sarf edeceğiz” dedi.

Eğitimin sadece öğretmenin sırtına yüklenen bir konu olmadığını, velilerinde eğitim sürecine dahil edilmesi gerektiğinin altına çizen Vali Çiçek, daha sonra şunları söyledi:

“Öğrenci velilerini eğitim sürecinin içerisine çekmenin yollarını arayacağız. Çünkü şunu tecrübe ettik, duyarlı bir veli iklimi oluşturmadığımız sürece başarı elde etmemiz mümkün değil. Bunun için gayret sarf edeceğiz. Eğitim konusunda ilimizi çok daha iyi bir noktaya taşıma adına ben bu ilin Valisi olarak gücümün, enerjimin, bilgimin, tecrübemin yettiği en üst noktada eğitim camiasına destek olacağım. Biz potansiyelimiz itibari ile diğer illerden çok daha az potansiyele sahip bir il değiliz. Sınıf ortalaması açısından öğretmen başına 11 öğrenci düşen okullarımız var. Bu bir fırsat aslında. Ayrıca genç kadrosu itibari ile çok daha heyecanlı ve çok daha istekli bir eğitim kadrosuna sahibiz. İnşallah el birliği ile ilimizin eğitim konusundaki tüm problemleri ortadan kaldırmak için gayret sarf edeceğiz.”

Düzenlenen programa, Belediye Başkanı Yardımcısı Murat Zorba, İl Emniyet Müdürü Gökalp Şener, İl Jandarma Komutanı Albay Ramazan Yiğit, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Acay, protokol üyeleri, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

İlköğretim Haftası Kutlama Etkinliği Düzenlendi