HASTA VE HASTA YAKINLARINA MORAL

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HASTA VE HASTA YAKINLARINA MORALÇanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde Dünya Palyatif Bakım Günü dolayısıyla hastalar, hasta yakınları ve sağlık çalışanlarıyla birlikte bir etkinlik düzenlendi.
Hastaların hayat kalitesinin arttırılmasına yönelik palyatif bakım ile ilgili farkındalığı arttırmak ve bu alanda sunulan hizmetleri desteklemek amacıyla belirlenen Dünya Palyatif Bakım Günü nedeniyle hasta, hasta yakınları, sağlık çalışanları ve hastane yönetiminin de katıldığı etkinlik düzenlendi ve pasta kesilerek kutlama yapıldı.
Etkinlikte, hastaların ve hasta yakınlarının bu zorlu süreçte moral ve motivasyon açısından desteklendiğini ve bir aile ortamında her konuda yanlarında olduğunu dile getiren Başhekim Op. Dr. Hasan Keser, “20 yatağa sahip Palyatif Bakım Servisimizde ana amacımız kronik hastalıkları olan hastalarımıza ve tedavi ile tam sınırlandırma olan hastalarımıza daha kaliteli bir hizmet ve eve hazırlık için yaptığımız bir hizmettir. Tecrübeli hekimlerimiz ve hemşirelerimizle tıbbi, psikolojik, sosyal ve manevi destek vererek acılarını hafifletmek veya önlemek için, yaşam kalitesini geliştirmek için destek vermekteyiz. Bütün palyatif hastalarımızın ve refakatçilerimizin Dünya Palyatif Bakım gününü kutluyorum” dedi. (Vedat Sezer)

HASTA VE HASTA YAKINLARINA MORAL