GİRESUN’DA 32 BİN METREKARE YEŞİL ALANI KULLANIMA SUNDUK

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

GİRESUN'DA 32 BİN METREKARE YEŞİL ALANI KULLANIMA SUNDUKGiresun Belediyesi tarafından; çocuk oyun alanı, spor alanı, park, bahçe ve yeşil alan konusunda sürdürülen çalışmalar neticesinde şehirdeki park sayısı hızla artıyor.

Mahalle ayrımı gözetmeksizin şehrimizin 28 mahallesinde çocukların, öğrencilerin ve yetişkinlerin sosyal yaşantısını hareketlendirmek amacıyla bir yandan eskimiş, kullanılmaz hale gelmiş parkların bakım ve onarımına devam edilirken, diğer yandan da mahallelerde uygun görülen yerlere yeni park alanları projelendiriliyor.

Göreve başladığı günden itibaren 3,5 yılı aşkın süreçte şehrimize 32 bin metrekare park ve yürüyüş yollarını kapsayan yeşil alan kazandırdıklarını dile getiren Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, vatandaşların nefes alabildiği alanlar olan parklar, çocuk oyun ve dinlenme alanlarının artırmak için çalıştıklarını belirterek: “Göreve başladıktan sonra şehrimize halkımızın rahatça eğlenip dinlenebileceği sosyal yaşam alanlarının sayısını bizim dönemimizde iki kat artırdık. Giresun’umuza yeni parkları ve yeşil alanları kazandırırken, mevcut parklarımızın, çocuk oyun ve dinlenme alanlarımızın da bakım ve onarımını özenle yapıyoruz. Çiçeklendirme, çimlendirme ve boyama çalışmalarıyla parklarımızı çok daha renkli bir hale getirerek, vatandaşlarımıza görsel olarak çok daha estetik alanlar sunarak, onların daha kaliteli bir yaşam sürmesini sağlamaya çalışıyoruz.” diye konuştu. (Tamer Gönül)

GİRESUN’DA 32 BİN METREKARE YEŞİL ALANI KULLANIMA SUNDUK