GAÜN TÜRK DÜNYASININ İLGİ ODAĞI OLMAYA DEVAM EDİYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

GAÜN TÜRK DÜNYASININ İLGİ ODAĞI OLMAYA DEVAM EDİYORKazakistan’ın köklü üniversitelerinden Abay Kazak Milli Pedagoji Üniversitesi öğrencileri bir dönem öğrenim görmek için Gaziantep Üniversitesine geldi.

Gaziantep Üniversitesi ile Kazakistan’da bulunan Abay Kazak Milli Pedagoji Üniversitesi arasında imzalan işbirliği protokolü çerçevesinde, 15 öğrenci Gaziantep Eğitim Fakültesi’nde bir dönem eğitim görmek için Gaziantep Üniversitesine (GAÜN) geldi.

Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından yürütülen programlar kapsamında Gaziantep Üniversitesine Avrupa’dan, Orta Doğu’dan ve Güneydoğu Asya ülkelerinden her yıl öğrenci gelmekteyken pandeminin olumsuz etkisinden sonra ilk kez bu eğitim öğretim yılında Türk Devletlerinden de öğrenci geldi.

GAÜN TÜRK DÜNYASININ GELECEĞİNİN TASAVVURUNDA ÖNEMLİ BİR AKTÖR
GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Türk dünyasında önemli bir yeri ve imajı olan Gaziantep Üniversitesi olarak, Türk dünyasının geleceğinin tasavvurunda, eğitim alanında da projeleri desteklemeye devam edeceklerini belirterek, bu vesileyle bu çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti.

Gaziantep Üniversitesinin uluslararasılaşmada en önemli ayaklarından biri olan öğrenci ve personel hareketliliği programlarıyla ilgili olarak GAÜN Dr. Öğretim Üyesi Nur İncetahtacı, “Etkin bir uluslararasılaşma stratejimiz ve Üniversitemizin tanınırlığını arttırmak için ikili iş birliklerine ağırlık vermemiz, mevcut iş birliklerini hayata geçirmek gibi birtakım önceliklerimiz olmalı. Ofis olarak bu konuda üzerimize düşeni en iyi şekilde yapma gayretindeyiz. Kabul edilen yeni projelerimizle uluslararasılaşmamıza ivme kazandırıyoruz” diye konuştu. Dr. Öğretim Üyesi İncetahtacı, öğrencilerin yanı sıra gelen talep üzerine Kazakistan’da TÖMER açılması ve üniversite öğretim elemanlarının mesleki kapasitelerinin gelişimi için de GAÜN’e gelmelerine yönelik çalışmaların sürdüğünü sözlerine ekledi.

Rektör Prof. Dr. Özaydın’a gerçekleştirilen ziyarette öğrenciler, yöresel kıyafet takdiminde bulundu. (Tamer Gönül)

GAÜN TÜRK DÜNYASININ İLGİ ODAĞI OLMAYA DEVAM EDİYOR