GAÜN TURİZMDE AKRAN MENTÖRLÜK UYGULAMASI BAŞLADI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

GAÜN TURİZMDE AKRAN MENTÖRLÜK UYGULAMASI BAŞLADIGaziantep Üniversitesi (GAÜN) Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünde öğrencilerin birbirlerine rehberlik yaptığı “Akran mentörlük” sistemi başlatıldı.

GAÜN Turizm Fakültesi Dekan Yrd. Dr. Öğretim Üyesi Banu Koç ve Arş. Gör. Melike Özkan tarafından üniversiteye yeni başlayan ve diğer üst sınıf öğrencilerin katılımıyla toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda, Akran Mentorlüğü Programı hakkında bilgilendirme yapılarak, akran mentorlüğünde etik kurallara değinildi.

GAÜN Turizm Fakültesi Dekan Yrd. Dr. Öğretim Üyesi Banu Koç, uygulamaya konulan bu modelin Türkiye’de bu alanda ilk ve örnek uygulama olduğunu belirtti. Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümde ilk kez uygulanacak olan “Akran Mentörlük” Programını, öğrencilerin birbirlerine koçluk yaptığı ve rehberlik ettiği bir mentörlük şekli olarak açıkladı.

ÖĞRENCİLER BİRBİRLERİNE DANIŞMANLIK YAPACAK
Dr. Öğretim Üyesi Koç konuşmasının devamında şunları söyledi: “Akran mentörlüğü ile birinci sınıfta olan, yeni başlayan siz öğrencilerimize daha önce bunları deneyimlemiş üst sınıflardaki arkadaşlarının yardımcı olmasını amaçlıyor. Fakültemizde akran mentörlüğü sisteminin uygulanması ile öğrencilerimizin akademik, sosyo-kültürel gelişimleri desteklenecek. Üniversite hayatına uyum süreci kolaylaşacak. Kariyer yönünden destek sağlanacak ve kurum kültürü aktarılacak” ifadelerini kullanarak mentörlük programının önemine dikkat çekti. (Tamer Gönül)

GAÜN TURİZMDE AKRAN MENTÖRLÜK UYGULAMASI BAŞLADI