Erzincanlı babanın feryadına Sağlık Bakanlığı duyarsız kalmadı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erzincanlı babanın feryadına Sağlık Bakanlığı duyarsız kalmadıMps Tip 2 Hunter Sendromu hastalığı olan çocuğu Berşan Albayrak’ı memleketi Erzincan’a getirmek istiyordu.
Geçtiğimiz günlerde haberini yaptığımız Ankara’da ikametgâh eden ama Erzincan’a taşınacak olan Adem Albayrak “Mps Tip 2 Hunter Sendromu” hastalığı olan çocuğu Berşan Albayrak’ı memleketi Erzincan’a getirmek istiyordu.

NE OLMUŞTU ?
Baba Adem Albayrak “Doğuştan engelli tedavisi olmayan 18 yaşındaki oğlum Berşan Albayrak’ı Ambulans uçak ile Erzincan’a getirmek istiyoruz.
Sağlık Bakanlığından talebimiz var, Cumhurbaşkanlığına CİMER’e yazdık, Erzincan Milletvekillerimizin haberi var ama her hangi dönüş yapılmadı. Aile büyükleriminiz Erzincan’da olması nedeniyle evimi tuttum iş yerimi kurdum oğlum Berşan Albayrak’ memleketim Erzincan’a getirmek istiyorum. Aciliyetimiz var mağduriyetimiz var bir vatandaş olarak mağduriyetimizin giderilmesini istiyorum.

BABANIN FERYADI DUYULDU
Babanın feryadına duyarsız kalmayan 26.Dönem AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman ve Erzincan Valisi Mehmet Makas, Sağlık Bakanlığı ile gerekli görüşmeleri yaparak Berşan Albayrak’ın Ambulans uçak ile Erzincan’a getirilmesini sağladı.

Erzincan Valisi Mehmet Makas Ambulans uçak Erzincan’a gelmesinden önce konun takipçisi olarak Nehaber24.com’a mesaj yazarak “Bu akşam Ankara Esenboğa Havalimanından kalkıp saat 21.30 da ilimiz havalimanına inmesi beklenen ambulans uçak ile içerisindeki Berşan ALBAYRAK isimli hastayı intikal ettireceklerdir.”

BERŞAN ALBAYRAK AMBULANS UÇAK İLE ERZİNCAN’A GETİRİLDİ
Ankara Esenboğa Havalimanından havalanan Ambulans Uçak Saat 21.30 da uçak ile içerisindeki Berşan Albayrak Erzincan’a iniş yaparak sonra sevk edildiği Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

BABA ADEM ALBAYRAK TEŞEKKÜR ETTİ
Engelli babası Adem Albayrak sesimiz duyan bizlere yardımcı olan Erzincan Valisi Mehmet Makas’a, 26. Dönem Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle’ye, Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman’a Sağlık Bakanımıza, Başbakanamız Binali Yıldırım’a Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyorum” dedi. (Nehaber24.com)

Erzincanlı babanın feryadına Sağlık Bakanlığı duyarsız kalmadı