Erasmus Günleri Etkinliği

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erasmus Günleri EtkinliğiAvrupa Birliği projelerinin görünürlüğünü artırmak, bu çerçevede yapılan çalışmaların yaygınlaştırılmasına katkı sunmak ve bölgesel anlamda Erasmus kültürünün oluşmasını sağlamak amacıyla her yıl 13-14-15 Ekim tarihlerinde tüm dünyada kutlanan Erasmus Günleri programının açılışı gerçekleştirildi.
Açılış programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Müdürlüğümüz AR-GE birimi tarafından hazırlanan tanıtım videosu izlendi. AR-GE birim koordinatörü Burak Gür’ün konuşmaları ile devam etti.
İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Behçet Bakır, “Erasmus projeleri ile farklı kültür ve insanları tanıma, yurtdışı yaşam deneyimi kazanma ve global bakış açısına sahip olma fırsatı elde edilmektedir. Erasmus Günleri her yıl dünya geneliyle birlikte ilimizde de kutlanmaktadır. Erasmus Günleri’nin temel amacı Avrupa Birliği projelerinin görünürlüğünü artırmak, yapılan çalışmaların yaygınlaşmasını sağlamak, bölgemizde ve ilimizde Erasmus kültürünün oluşmasına katkı sunmaktır. Bu kapsamda 34 okulumuzdan 183 öğrencimiz ve öğretmenleri bu deneyimi yaşayarak okullarımıza birikimleriyle katkıda bulunmuşlardır.” dedi.
Konuşmaların ardından stantlar gezilerek okullarımızın yaptığı çalışmalar incelendi. (Muhammet Said Yalçın)

Erasmus Günleri Etkinliği