ATILIM ÜSTÜNE ATILIM

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ATILIM ÜSTÜNE ATILIMÇanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde her geçen gün yeni girişimler ve atılımlar gerçekleştirilirken, ihtiyaç duyulan ya da tespit edilen alanlarda da yeni ünite ve poliklinikler vatandaşın hizmetine sunulmak üzere devreye alınıyor.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde Emzirme haftası etkinlikleri kapsamındaLaktasyon-Relaktasyon Polikliniği hizmete sokularak annelere farklı ve etkin destek verecek yeni bir ünite daha devreye alındı

Yapılan açıklamada Laktasyon/Relaktasyon Polikliniğinin amacının “anne adaylarının anne sütü ve emzirme konusunda bilgilendirilmesi, bebeklere ilk 6 ay sadece anne sütü verilerek, emzirmenin uygun tamamlayıcı beslenmeyle beraber 2 yaş ve ötesine kadar sürdürülmesinin sağlanması, bu süreçte annelerin desteklenmesi ile birlikte sağlıklı bireyler, sağlıklı aileler ve sağlıklı bir toplum oluşmasına katkıda bulunmaktılr” şeklinde belirtildi.
Emzirme desteğine ihtiyacı olan anne ve bebekler, bebeklerinden ayrı kalan annelerin, meme reddi, meme başı sorunları vb emzirme problemi olan annelerin, polikliniğe başvurabilecekleri hatırlatılarak, Poliklinikte yüz yüze görüşme yapılarak emzirme ile ilgili problem tespit edildiği, çözüme yönelik eğitimlerin verildiği ve kontrollerde başarılı emzirme sağlanana kadar eğitimlerimiz devam ettiği vurgulandı.
Emzirme Haftası Etkinlikleri çerçevesinde Laktasyon/Relaktasyon Polikliniğinin açılışı İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Gökhan Baştürk, Anne Dostu Hastane Değerlendirme Ekip Lideri Op. Dr. Volkan Yıldırım, Başhekim Op. Dr. Hasan Keser tarafından gerçekleştirildi. (Vedat Sezer)

ATILIM ÜSTÜNE ATILIM