Antik Çağlarına Yolculuk Paneline Davet

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Antik Çağlarına Yolculuk Paneline DavetBalıkesir Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz tarafından periyodik yapılacak olan ilki 20 Ekim 2022 saat 18:00 de Balıkesir Salih Tozan Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek “Asar-ı Atika Sohbetleri” nin ilk konuğu, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi anasponsorluğunda, Ege Üniversitesi Klasik Arkeoloji Bölümünden Prof Dr. Gürcan Polat başkanlığında yürütülen Antandros Antik Kenti arkeolojik kazıları.. Program kapsamında kazı başkanı Prof Dr Gürcan Polat, “Balıkesir’in Antik Çağlarına Kazılarla Yolculuk: Antandros” konulu bir sunum yapacak.
Antandros Derneği Başkanı Gülçin Cömert;
” Program kapsamında, kazı çalışmalarını anlatan, fotoğraf snaatçısı ve sanat tarihçisi Firdevs Sayılan’ın “Antandros Günışığına Çıkıyor” isimli Fotoğraf Sergisi yer alacak. Tüm konuklara Antandros Sikkesi bastırılarak hatıra olarak verilecek. Ayrıca Antandros Mozaiklerinden bir motif konuklarla birlikte “Bir Taş da Sen Koy” projesiyle yaşama geçirilecek.
Antandros Drama Ekibi tarafından, İda dağının (Kazdağı) mitolojik öyküsü, Dünyanın İlk Güzellik Yarışması, “Paris!in Seçimi” konuklara teatral olarak sunulacak. Ve kazı çalışmalarımıza destek olan sponsorlarımıza teşekkür plaketlerimizi takdim edeceğiz. Bekliyoruz.” Dedi. (10numarabasın)

Antik Çağlarına Yolculuk Paneline Davet