2022 Sezonu tarım işçisi yevmiye fiyatları belirlendi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2022 Sezonu tarım işçisi yevmiye fiyatları belirlendiTarım işçilerinin yevmiye ücretleri 200 liradan 280 liraya yükseltilmesine karar verildi.
Daha önce 200 TL olan tarım işçilerinin yevmiyesi, artan ekonomik koşullar göz önüne alınarak, 280 olarak belirlendi. Nevşehir Patates Üreticileri, Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (PÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Birol Güney, PÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve İşçileri temsilen Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy, Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar, Kiledere Belediye Başkanı İsmail Tereci işçi ücretleri ile ilgili anlaşmazlığı çözüme kavuşturmak amacıyla bir araya geldiler. 17.10.2022 tarihinde yapılan toplantıda alınan karar şöyle;

18.10.2022 tarihinden itibaren posta işçisi ve yükleme fiyatları aşağıdaki gibidir;
İşçi yevmiyesi: 280 TL
Yükleme tonu: 45 TL
30 Haziran 2023 tarihine kadar geçerli olmak üzere uzlaşı sağlanmıştır. Toplantı sonunda alınan kararları değerlendiren Belediye Başkanları, “Bu uzlaşı da işverenlere PÜSİAD Başkanı Birol Güney ve yönetim kurulu üyelerine bu cömert davranışlarından dolayı işçiler adına teşekkür ediyoruz. Güncelenen fiyatlar çalışan tüm emekçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun inşallah.” dediler.

https://youtu.be/TuezvLYUMps (fibhaber.com)

2022 Sezonu tarım işçisi yevmiye fiyatları belirlendi