Van’ın Köklü kulüplerinden TEİAŞ SPOR Artık Yok

Van'ın köklü Amatörspor kulübüne kilit vuruldu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van’ın Köklü kulüplerinden TEİAŞ SPOR Artık Yok

Bugün Van Haber Ajansı sahibi Rıdvan Can, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ”Uzun yıllar formasını giydiğim sayısız şampiyonluklar yaşamış olduğumuz, kulübün kapanmış olması gazetecilik hayatımda böyle acı bir haberi yorumlamak, beni çok üzüyor.

Gelelim Asıl Konumuza;

Van’ın köklü amatörs spor kulüplerinden TEK SPOR adıyla yıllarca Van Amatör spor liglerinde sayısız maçlar şampiyonluklar yaşamış bünyesinde yine sayısız futbolcular yetişmiş dönemin TEK SPOR’u isim değişikliği ile TEDAŞ SPOR oldu bir süre bu isimle Amatör liglerde mücadele veren ve ismi yeniden değişerek, TEİAŞ SPOR olan Van’ın köklü kulübüne kilit vuruldu.

1983 yılında kurulan ve mazisinde sayısız şampiyonluklar, Terfi Ligleri, gençler ligi şampiyonluğu ve yüzlerce futbolcusu bulunan Van’ın köklü kulübü kapatıldı.

TEK SPOR adıyla 1983 yılında kurulan sonra isim değişikliğiyle TEDAŞ SPOR olan sonrasında özelleştirilmesinin ardından ise yeni ismiyle TEİAŞ SPOR kulübü olarak Van amatör liginde başarılı sezonlar yaşayan kulüp milyonluk spor tesisi ve malzemeleri olmasına rağmen kapatıldı.

Bu takımın formasını uzun yıllar terletenlerden biride benim.

Gazetecilik hayatımda en acı haberi yorumlamak, beni çok üzüyor.

Evet, Van’da köklü bir takım daha kapatıldı.

Üzülmemek ve kahrolmamak elde değil.

Kimler geldi kimler geçti bu kulüpte…

Kolay değil…

Kulübü kapatarak, gençlerin futbol hayallerini yıkanlar, acaba vicdanen rahatlar mı?

Daha geçen sezon (TEİAŞ’tan Van’a 25 Milyon TL’lik Spor Kompleksi) başlıklı haberimizde dönemin TEİAŞ Bölge Müdürü Kazım Çınar, gazetemize yapmış olduğu açıklamada Van’ın değil, Türkiye’nin en önemli spor komplekslerinden birini inşaa ettiklerini belirterek,”Van’a 25 Milyon TL’lik tesis içinde spor kompleksi, bu spor kompleksinin içinde fitness salonu, çeşitli spor aletleri ve soyunma odalarıyla birlikte geniş bir alana sahip iki katlı bir binamız yapılıyor. Tabi bunun karşısında yerimizin el verdiği kadarıyla 22×40 metre boyutlarında kapalı halı saha yapacaklarını söylemişti.” Peki, ne oldu da milyonluk tesislere ve imkânlara rağmen Van’ın köklü spor kulübü kapatıldı. Umarın kulübün kapatılma kararını verenlerin mantıklı bir açıklaması vardır.

Her yaş kategorisinde sporcuların kendi hayallerinin peşinden koşacağı bu milyonluk tesisler şimdi ne olacak? Yıllardır tesisleşme konusunda bir adım ileri gidemeyen Van’da geçen yıl TEİAŞ’ın Van’a kazandırdığı 25 Milyon TL’lik Spor Kompleksi yatırımı şehirde büyük ses getirmiş takdirle karşılanmıştı.

Soruyorum neden TEİAŞ SPOR kulübü kapatıldı? Sorun neydi?

Bu kulüpte Futbol oynayan çocukların futbol oynamasını kimler neden istemedi?

Madem kulübü kapatacaktınız neden o milyonluk spor tesisini yaptırdınız?

O spor tesisleri ne olacak? Kimler kullanacak?

Kalın sağlıcakla…” ifadelerini kullandı.

 

Van’ın Köklü kulüplerinden TEİAŞ SPOR Artık Yok