Eczacı Sevinç Soyer Yazgan CHP’nin Uşak İl Başkanlığına Adaylığını Açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eczacı Sevinç Soyer Yazgan Cumhuriyet Halk Partisi’nin Uşak İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanı Koray Akgün “8 Ekim Pazar günü yapılacak olan İl Başkanlığı seçimi için ilk adayımız Sevinç Yazgan, adaylığını açıklayacak” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Ali Karaoba “8 Ekim de yapılacak İl Başkanlığı seçiminde ilk aday Sevinç Yazgan oldu. Başarılar diliyorum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Uşak İl Başkanlığına aday olduğunu ifade eden Eczacı Sevinç Soyer Yazgan “Sayın İl Başkanım, İlçe Başkanlarım, Milletvekilim ve çok değerli Cumhuriyet Halk Partili yol arkadaşlarım, Değerli basın mensubu arkadaşlarım hepiniz hoş geldiniz.

Sizlerin de bildiği gibi yıllardır partimin her kademesinde görev alarak hem ilimiz hem de ülkemiz için birlikte aydınlık yarınlara ulaştırmak için mücadele ettim. Bir seçim yenilgisi yaşadık gelinen noktada genel seçimlerden sonra oluşan umutsuzluk atmosferini dağıtmada katkım olacağına inanarak sizlerin de desteği ile Cumhuriyet Halk Partisi il Başkanlığı gibi onurlu bir göreve aday oldum.

Kutuplaşan, ayrışan bir örgüt değil el ele, omuz omuza mücadele eden, birbirine kenetlenerek halkla bütünleşerek seçimler kazanacak bir il örgütü için adayım. Kaybedilen seçimin öz eleştirisini yapmak, sorgulamak, hatalarımızdan ders alarak daha ileriye gitmek için dönüşüm için adayım.

Amacımız kadınlarla ve gençlerle yola çıkmaktır. Kadın mücadelesini kotalarla sınırlayarak değil eşit zeminde hakça ve özgürce gerçekleştirmektir.

Amacımız demokrasinin gereğini yerine getirmek için yerel veya genel seçim fark etmeksizin ön seçimi gerçekleştirmek, size sorulmayan hakkınızı size kazandırmaktır.

Cumhuriyet Halk Partisi hepimizindir. Bu memleketi ancak ve ancak Cumhuriyet Halk Partisi demokrasi ile taçlandıracaktır.

AKP nin yıkım politikaları hayatın her alanında devam ederken, biz yeni bir yaşamı savunmalıyız.

Eşit, Özgür, modern bir yaşamı savunmak bugün hepimizin görevidir.

Siyasetin merkezine parayı koyanları, güce tapanları, darbecileri, demokrasi düşmanlarını, şeyhleri, şıhları tarihin karanlığına gömmeliyiz.

Onların yerine; alın terinin karşılığını isteyen emekçileri

Geleceğini ve düşlerini isteyen gençleri

Bilimsel, demokratik, laik eğitim isteyen bilim insanlarını

İnsanca ve onurlu bir yaşam isteyen kamu emekçilerini

Emeğin, yaşamın yarısını isteyen kadınları koymalıyız.

Biz demokratik, laik, özgürlükçü bir Türkiye diyoruz.

Biz parasız sağlık, parasız eğitim diyoruz.

Birlikte kardeşçe yaşam diyoruz.

Ülkemizi kurtarmaya mecburuz ve ülkemizi kurtarmanın tek yolu Cumhuriyet Halk Partisinin halka açılarak işçisiyle, emeklisiyle, kadınlarıyla, gençleriyle % 25 duvarını kırması ve halkın iktidarını sağlamakla olacaktır.

Değerli yol arkadaşlarım; gelin çıktığımız bu yolda birlikte yürüyelim. Hem partimizde hem ülkemizde demokrasi için birbirimize el verelim. Birbirimize güç katalım. Bizim ülkümüz partimizin yeniden umut olmasını sağlamak, örgütün vicdanının sesi olmak, partimizin evlatlarına sahip çıkmak kısacası amacımız HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK diyebilmektir.

Yeni dönem Cumhuriyet Halk Partisinin iç devrimiyle başlayacak. Bu devrim kişiler üzerinden değil daha demokratik tüzük ve yönetmeliklerle yapılacaktır. Ön seçimin olmazsa olmazımızın olması,tüm kademelerdeki yöneticilerimizin genel başkan da dâhil tüm üyelerle seçilmesi, Parti Meclisinin genişletilmesi, yetkisini kimseye devretmemesi, Genel Başkan da dâhil tüm kadroların üç dönemle sınırlandırılması, Merkez Yönetim Kurulu’nun Parti Meclisi tarafından seçilmesi, delege sisteminin kaldırılması, tüm kademelere somut başarı kriteri getirilip başaramayanların görevlerini bırakması ile olacaktır.

Yani değerli yol arkadaşlarım önce partimizde bu devrimleri yapıp sonra tüm ülkeye demokrasi ve özgürlüğü getirmek için adayım.

Benden sonra aday olacak tüm arkadaşlara başarılar diliyorum. Bugüne kadar emeği geçen tüm yönetici arkadaşlarıma, delege seçimleri boyunca canla başla çalışan tüm yol arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum.

Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk o en zor zamanlarda etrafındaki herkes umutsuzken asla umudunu kaybetmedi. Biz de ATATÜRK gibi umutlu olacağız” şeklinde belirtti.

Eczacı Sevinç Soyer Yazgan CHP’nin Uşak İl Başkanlığına Adaylığını Açıkladı