İşkur’dan bir ilk, Veli Mektubu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tokat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü okullarda öğrencilere yönelik düzenlediği toplantıların ardından, meslek seçiminde önemli bir paya sahip olan velileri bilgilendirmek amacıyla hazırladığı mektupları velilere gönderiyor

 

Tokat Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Bekir Fındık tarafından yapılan açıklamada “Tokat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak görevlerimizden birisi de bölüm, üniversite ve meslek seçme aşamasında olan öğrencilerimize meslek danışmanlığı hizmeti vermektir. Tokat İŞKUR “Bugünün çocukları yarının büyükleridir.” sözünü misyon kabul ederek okullarda eğitimler düzenlemektedir. Rehber öğretmenlerimiz ile iş ve meslek danışmanlarımız koordineli çalışmakta, öğrencilerimize meslek seçiminin önemi anlatılmakta ve öğrencilerimize meslek seçme aşamasında dikkat etmeleri gereken noktalar vurgulanmaktadır. Bu minvalde 1 Ocak 2023 – 30 Eylül 2023 tarihleri arasında ilimiz merkez ve ilçelerinde toplam 51 okul ziyaret edilerek, 2 bin 578 öğrencimize meslek danışmanlığı hizmeti verilmiştir.” denildi.

 

Bekir Fındık açıklamayı şöyle sürdürdü: “Meslek seçimi sırasında bireyin kararlarını etkileyen birden fazla etken bulunmaktadır ve bu etkenlerin başlıcaları aile, okul, çevre ve öğrencinin özellikleridir. Okullarda gerçekleştirdiğimiz “Meslek Seçiminin Önemi” konulu eğitimlerimizde öğrencimizin kendisini nasıl tanıyabileceği konusunda destek verirken, hazırladığımız veli mektuplarımızla ailelerimizin çocuklarının meslek seçiminde dikkat etmesi gereken hususlar hatırlatılmaktadır. Eğitim sonrası eğitime katılan öğrencilerimize velilerine verilmek üzere dağıttığımız mektuplar inanıyoruz ki birçok öğrencimizin doğru meslek seçme aşamasında velilerimize de destek sağlayacaktır. Unutmayalım ki; mesleğin kötüsü olmaz, en iyi meslek sevilerek yapılan meslektir. En iyi yapılan meslek de doğru bir tercihle yapılan doğru meslektir. 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı’nda yaptığımız ve yapacağımız tüm toplantılarda velilerimize dağıtılmak üzere öğrencilere vereceğimiz veli mektubumuzun tüm öğrenci ve velilerimize olumlu katkı yapmasını temenni eder, Bütün öğrencilerimize eğitim öğretim yaşamı boyunca başarılar dileriz.”

İşkur’dan bir ilk, Veli Mektubu