Erdoğan: Türk dünyası olarak iş birliğimizi sürekli geliştiriyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9. Türk Tıp Dünyası Kurultayı ve TÜSEB Aziz Sancar Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödül Töreni için yaptığı açıklamada, "Türk dünyası olarak iş birliğimizi sağlıktan savunmaya, eğitimden enerjiye uzanan geniş bir alanda sürekli geliştiriyoruz" dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erdoğan: Türk dünyası olarak iş birliğimizi sürekli geliştiriyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9. Türk Tıp Dünyası Kurultayı ve TÜSEB Aziz Sancar Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödül Töreni’ne video mesaj gönderdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Türk Cumhuriyetlerindeki kardeşlerimizin milletimiz ile 6 Şubat depremleri sonrası sergilediği dayanışmasını asla unutmadık, unutmayacağız. Aramızdaki kardeşlik ruhunu sağlam tuttukça çok büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Bu sene dokuzuncusu düzenlenen Türk Tıp Dünyası Kurultayı, sağlık alanındaki iş birliği potansiyelimizin tam anlamıyla harekete geçirilmesi noktasında çok önemli roller üstlenmektedir. Giderek büyüyen ve 2030 yılında 1,5 trilyon dolarlık pazara erişeceği anlaşılan yapay zeka teknolojileri hayatımızın her alanını etkilemektedir. ‘Sağlıkta Yapay Zeka’ teması altında yapılacak sunum ve tartışmaların hepimizin ufkunu açacağı muhakkaktır. Her birinize bu doğrultuda gösterdiğiniz ve göstereceğiniz gayretler için şimdiden şükranlarımı sunuyorum. Kurultay ile eş zamanlı olarak her yıl sağlık alanında başarılı çalışmalar gerçekleştiren bilim insanlarımızı ödüllendiriyoruz. Nobel ödüllü bilim adamımız Profesör Doktor Aziz Sancar’ın ismine ithaf edilerek verilen ödül sahiplerini canı gönülden tebrik ediyorum.”

Erdoğan: Türk dünyası olarak iş birliğimizi sürekli geliştiriyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir