VEYSEL ÜRÜM ‘VEFA’ GÖSTERDİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

VEYSEL ÜRÜM ‘VEFA’ GÖSTERDİVan’ın gelişimine, kalkınmasına yaptığı yatırımlarla istihdama katkı sunan Vefa Group Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Ürüm, Vanspor’a 2 milyon lira katkı sunup destek vererek taraftarın gönlünde taht kurdu. Vanspor’un içinde bulunduğu sıkıntılı durumu görmezden gelmeyip maddi ve manevi katkı sunan Ürüm, vefa gösterdi.
Rıdvan Can
 
Gürpınar ilçesinde kurduğu kömür tesisiyle Van’a 600 milyonluk yatırım yaparak, işsizlik sorununu ortadan kaldırmak ve istihdamı arttırmak amacıyla yoğun mesai harcayan Vefa Group Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Ürüm, 2022-2023 Futbol sezonunda ilk yarının sona ermesi öncesi ekonomik olarak zor günler yaşayan Vanspor’a 2 milyon Türk lirası desteğinde bulunarak ekonomik sorunların çözümüne destek sundu. İş insanı Veysel Ürüm bu destekle birlikte Vanspor’a sezon başından bu yana 4 milyon 200 bin lira destek verdi.
 
 
 
“Vanspor’a destek olmak beni mutlu ediyor”
 
Gazetemize açıklamalarda bulunan Vefa Group Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Ürüm, “Şehrin ortak paydası olan, Van’ın tek profesyonel takımı Vanspor’un her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Vanspor ve Van’ı seviyorum. Dün olduğu gibi bugün de Vanspor’a destek olacağız. Bu şehir bizim bu takım bizim. Bu manada Van’ın önemli markalarından olan Vanspor’a sahip çıkmak hepimizin görevi. Bu şehrin havasını soluyan suyunu içen ekmeğini yiyen herkesi takımına destek vermeye davet ediyorum” diye konuştu.
 
Vansporlu birçok futbolcunun alacaklarından dolayı Uyuşmazlık Çözüm Kuruluna (UÇK) başvurduğu, bu kritik dönemde ödemeler gerçekleşmediği takdirde kulüpten ayrılmayı planlayan futbolcuların ikinci yarıda da Vanspor’da kalmaları Veysel Ürüm’ün yapmış olduğu 2 milyonluk destekle sağlanmış oldu. Vanspor mevcut kadrosu bu destekle korunmuş olmakla birlikte futbolcuların özgüven tazeleyerek, şampiyonluk sözü verdikleri öğrenildi.
 
Vanspor Kulüp Başkanı Feyat Kıyak geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada iş insanı Veysel Ürüm’e verdiği desteklerden dolayı teşekkür etmişti. (Birlik Haber Ajansı-BHA)

VEYSEL ÜRÜM ‘VEFA’ GÖSTERDİ