Ali Koç’tan Erden Timur’a yanıt: “Külliyen yalandır, iftiradır”

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray Başkanvekili Erden Timur'un geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalara yanıt verdi. Ali Koç, "Lale Orta’nın VAR görüntüsü ya da herhangi bir görüntüyü bizzat tarafıma göndermesi ya da servis etmesi gibi bir olay katiyen gerçekleşmemiştir, külliyen yalandır, iftiradır" dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ali Koç’tan Erden Timur’a yanıt: “Külliyen yalandır, iftiradır”

BHA SPOR SERVİSİ

Galatasaray Başkanvekili Erden Timur geçtiğimiz sezon MHK Başkanlığı görevini yürüten Lale Orta ve Fenerbahçe Ali Koç ile ilgili sert açıklamalarda bulunmuştu. Timur, MHK Başkanı Lale Orta’nın Adana Demirspor – Fenerbahçe maçındaki VAR kayıtlarını Ali Koç’a gönderdiğini söylemişti.

Hürriyet Gazetesi’ne konuşan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Erden Timur’un açıklamalarına yanıt verdi.

“Bunu servis edenler bu kurguyu Erden Timur ile planlayanlar mıdır?”

Adana Demirspor – Fenerbahçe maçındaki VAR kayıtları ile ilgili Ali Koç, “Lale Orta’nın VAR görüntüsü ya da herhangi bir görüntüyü bizzat tarafıma göndermesi ya da servis etmesi gibi bir olay katiyen gerçekleşmemiştir, külliyen yalandır, iftiradır. Bu şekilde bir görüntü gönderme olayı kesinlikle yaşanmadı. Ama burada asıl konu bu yalanı nasıl bu kadar kolaylıkla dillendirebildikleri. Çünkü ‘kayıt var, olayı biliyoruz’ diyorlar, bu kayıt ya da görüntüler varsa Erden Timur’a kimlerden servis ediliyor. Bu servis edilme olayı varsa, bunu servis edenler bu kurguyu Erden Timur ile planlayanlar mıdır?” dedi.

“Bizi şaşırtmayacak şekilde bir yalanın parçası olmuşlardır”

“Kendileri de her zaman olduğu gibi bizi şaşırtmayacak şekilde bir yalanın parçası olmuşlardır. Bu kadar büyük yalana da akıl sır erdirmek çok zor, çok güç. Erden Timur’un iddiaları, ispatı zor olmayan hatta incelenmesi, araştırılması ve gerçeklerinin ortaya konması çok kolay söylemlerdir. TFF harekete geçerek ilgilileri görevlendirip araştırma yaptırarak bu iddia ve söylemlere yönelik gerçekleri ortaya koyabilir. Keza bu konuya karşı da duyarsız kalınırsa bu tarz manipülatif söylemlerin önü iyice açılmış olacak. Nitekim geçen sezon bunu gördük. Türk futboluna karşı sorumluluk sahibi bir yaklaşımda olmak bunu gerektirir.”

 

 

Ali Koç’tan Erden Timur’a yanıt: “Külliyen yalandır, iftiradır”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir