Akçaabat’ta Spor Zamanı! Beş Farklı Branş

Trabzon'da Akçaabat Belediyesi tarafından sporun toplumda yaygınlaşması ve gençlerin aktif bir yaşam sürmelerini sağlamak amacıyla beş farklı branşta spor kursu açıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akçaabat’ta Spor Zamanı! Beş Farklı Branş

TRABZON/Efnan DEMİREREN – BHA

Profesyonel spor eğitmenleri tarafından ve Akçaabat Belediyesi’ne ait tam donanımlı salonda eğitim verilen spor kursları arasında basketbol (büyükler-küçükler), voleybol (büyükler-küçükler), okçuluk, plates, masa tenisi, karete, judo, özel gereksinimli yüzme ve besyo hazırlık kursu yer alıyor.

Haftanın belirli günlerinde ve saatlerinde devam eden spor kurslarında toplamda 2000 spor sevdalısı var.
Akçaabat Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü bünyesinde açılan spor kursları, çeşitli yaş gruplarına ve seviyelere uygun olarak düzenleniyor.

Kurslara katılan öğrenciler, hem spor yapma imkanı buluyor hem de profesyonel eğitmenlerden öğrendikleri teknikleri uygulayarak kendilerini geliştirme fırsatı yakalıyor.

Gençlerin zihin eğitimi kadar beden eğitimlerinin de önemli olduğu kanaatinde olan ve bu sebeple spor kurslarının açılmasına önem veren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Akçaabatlı hemşehrilerimizin, gençlerimizin ve çocuklarımızın sporun en az bir dalıyla ilgilenmelerini arzu ediyor ve bunu önemsiyoruz. Bu minvalde yılın her döneminde çeşitli spor kursları açıyoruz. Spor kurslarımız çeşitli yaş gruplarına ve seviyelere uygun olarak düzenleniyor. Alanında uzman antrenörler tarafından spor eğitimleri veriliyor. Akçaabatlı hemşehrilerimizin spor kurslarımıza olan ilgisi bizi ziyadesiyle memnun ediyor; daha fazlasını yapma noktasında teşvik ediyor. Her geçen gün teknolojinin geliştiği çağımızda bireylerin hareketsiz bir yaşamla karşı karşıya kaldığının bilincindeyiz. Spor kursları sayesinde hem hareketsiz yaşama dur diyorum hem de gençlerimizin ve çocuklarımızın bedensel gelişimlerine katkıda bulunuyoruz. Spor, sağlıktır felsefesiyle sporun birçok branşını yediden yetmişe tüm hemşehrilerimizle buluşturmaya özen gösteriyoruz. Spor kurslarımızın yanı sıra BESYO, PMYO ve Spor Liselerine hazırlık kurslarımızda sınavlara hazırlanan yüzlerce öğrencimiz sınavda yeterli başarıyı göstererek istedikleri bölümlere yerleştiler. Sınavlara hazırlık kurslarında aslına birebir uyumlu parkurlar hazırlıyoruz. Bu parkurlarda sınavlara hazırlanan öğrenciler kendilerini test ve geliştirme imkanı buluyorlar. Alanında uzman antrenörlerimiz spora dair her şeyi öğretiyorlar. Spor kurslarımıza katılanlarda spor yapmanın en önemli getirilerinden olan disiplinli çalışma, sağlıklı beslenme, dayanıklılık, hızlı karar verme ve problem çözme yetenekleri hem gelişiyor hem de pekişiyor. Sporla birlikte kazanılan ve pekişen bu yetenekleri bireyler hayatlarının her alanında etkin kullanabilmeyi de öğreniyor. Unutmamalıyız ki yaşamın temel felsefesi hareket ve spordur. Bizler, Akçaabat’ımı ve Akçaabatlılarımız için durmadan ve yorulmadan çalışmaya, üretmeye devam ediyoruz.’ dedi.

Akçaabat Belediyesi tarafından açılan Spor kurslarına katılmak isteyenler, Akçaabat Belediyesi internet sitesi üzerinden bizzat başvuru yapabilir.

Akçaabat’ta Spor Zamanı! Beş Farklı Branş