Köylerin Eğitim Alt Yapısı Güçlendiriliyor

Sivas'ın köylerinde yeni yapılan ve inşaatı devam eden okulları inceleyen Vali Yılmaz Şimşek, “Amacımız her bölgede olduğu gibi köylerimizde de eğitim altyapısını güçlendirip kaliteyi artırmak” dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Köylerin Eğitim Alt Yapısı Güçlendiriliyor

SİVAS – BHA

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, merkeze bağlı Kurtlapa, Yakupoğlan ve Yusufoğlan köylerinde yapımı tamamlanan yeni okul binaları ile İl Özel İdaresi tarafından sürdürülen yol iyileştirme çalışmalarını yerinde inceledi.

Kurtlapa Köyüne 12 Derslikli Okul Kazandırıldı

Vali Yılmaz Şimşek, ilk olarak merkeze bağlı Kurtlapa köyünde yapımı tamamlanan 12 derslikli Kurtlapa ilkokulunu ziyaret etti.

Okulun genel durumu hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Şimşek, daha sonra sınıfları gezerek öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Öğrencilere derslerinde başarı temennisinde bulunan Vali Şimşek, Sivas’ta eğitim altyapısının güçlendirilmesi yönünde çalışmaların devam ettiğini ifade ederek, yeni okulun hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Yakupoğlan’da 16 Derslikli Okul Kasımda Açılacak

Kurtlapa köyünün ardından Yakupoğlan köyüne geçen Vali Şimşek, İl Özel İdaresi tarafından yapımı tamamlanma aşamasına gelen 16 derslikli okul inşaatını gezdi.

Okul inşaatının genel durumu hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Şimşek, Kasım ayının başında eğitim-öğretime açılması planlanan okulda yaklaşık 330 öğrencinin eğitim alacağını dile getirdi.

Amacımız Eğitim  Alt Yapısını Güçlendirmek

Vali Şimşek, “Amacımız her bölgede olduğu gibi köylerimizde de eğitim altyapısını güçlendirmek, kaliteyi artırmaktır. Bu okulumuzda anaokulu, ilkokul ve ortaokul olacak. Okulun yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyor, köyümüze hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Okul inşaatı incelemelerine Yıldızeli Yusufoğlan köyü ile devam eden Vali Yılmaz Şimşek, yapımı tamamlanan 4 derslikli Yıldızeli Yusufoğlan ilkokuluna da uğradı.

Yüklenici firma yetkililerinden okulun genel durumu hakkında bilgi alan Vali Şimşek, okulun yapılmasında emeği geçenleri tebrik etti.

Köylerin Eğitim Alt Yapısı Güçlendiriliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir