Şırnak’taki okullara Mehmetçik eli değdi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) bünyesindeki Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğünden Şırnak’ın Silopi ilçesine gelen 10 kişilik ekip okullarda tadilat, bakım ve onarım çalışması gerçekleştirdi.

featured
????????????????????????????????????
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şırnak’taki okullara Mehmetçik eli değdi

Mili Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay koordinatörlüğünde görevlendirilen askeri personeller, Şırnak Valiliği koordinesinde il genelindeki 28 okul ile bakım onarıma ihtiyaç duyulan kurum binalarını tespit ederek çalışma başlatıyor. Silopi ilçesine bağlı Mahmutlu köyü Rauf Osman Karadeniz İlk ve Ortaokul binasında inceleme de bulunan askeri personeller gerekli görülen noktalarda onarım ve tadilat işlerine başladı. Zaman kaybetmeden yapılan çalışmalarda elektrik tesisatları, iç ve dış cephe boyası, badana, fayans işleri, lambalar, su tesisatı ve kapı onarımlarını gerçekleştirdiler.

 

Sabah erken saatlerde başlayan ve akşam geç saatlere kadar devam eden askerler yoğun bir tempo ile çalışıyor. Çalışmalara okulun öğretmen ve idari personeli de eşlik ediyor. Okulun eskiyen Türk Bayrağı da yenisi ile değiştirildi. Bayrağı öpüp alınlarına koyan askerler göndere çekti.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından görevlendirilen ve ekibin başında bulunan Başçavuş Rafet Sarıkaya okulda yapılan çalışmaları ilgi ile izleyen köy öğrencilerinin yakın ilgisi ile karşılaştı. Komutana sarılan öğrenciler teşekkürlerini dile getirdi. Okulun 5. sınıf öğrencisi Hatun Kartal, “asker ağabeyler geldi güzel okulumuzu daha da güzelleştirdiler. Eksikleri tamamladılar onlara teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Şırnak’taki okullara Mehmetçik eli değdi