Başkan Beyazgül: Basınımız Demokrasilerin En Önemli Unsurudur

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Toplumsal yaşamın ayrılmaz bir parçası olan gazetecilik mesleği, halkın bilgilendirilmesi, şeffaflık ve tarafsızlık gibi önemli değerleri barındıran saygın ve güvenilir bir meslektir. Basın, bir toplumun sesidir. Basınımız, demokrasilerin en önemli unsurudur” dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkan Beyazgül: Basınımız Demokrasilerin En Önemli Unsurudur

ŞANLIURFA – BHA

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlamak amacıyla yayımladığı mesajda, tarafsız ve objektif haberciliği ilke edinen tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı tebrik etti.

“Dezenformasyona Karşı En Büyük Görevlerden Biri Basın Mensuplarımıza Düşmektedir”

Halkı doğru bilgilendirmenin önemine dikkat çeken Başkan Beyazgül, şu ifadeleri kaydetti:

“Toplumumuzun değerlerini ön planda tutan, ülkesinin, devletinin ve milletinin yanında olan basınımız, demokrasinin de vazgeçilmez parçalarından biri olmuştur. Ülkemize karşı ulusal ve uluslararası mecralarda oluşturulmaya çalışılan dezenformasyona karşı da en büyük görevlerden biri yine basın mensuplarımıza düşmektedir. Ülkemizin ve demokrasimizin büyük tehlikeler atlattığı son zamanlarda basınımızın vatanına ve demokrasisine nasıl sahip çıktığına hepimiz şahit olduk. Bu uğurda canını veren mensuplarını gördük, minnet ve rahmetle anıyorum. 15 Temmuz hain darbe girişiminde gece gündüz demeden halkın doğru habere ulaşmasını sağlamak adına çalışan basın mensuplarımıza bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Dünyanın her köşesinde haber alma ve bilgi edinme ihtiyacını karşılamak adına savaşlara, afetlere, acılara tanık olan, her türlü zorluğa rağmen sorumluluk bilinciyle çalışan basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlarken mesleklerini yaparken ebediyete irtihal eden basın şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

 

Başkan Beyazgül: Basınımız Demokrasilerin En Önemli Unsurudur

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir