Büyükşehir’den Uyarı: “Dalga Boyu 2 Metreyi Aşabilir”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, hava muhalefeti nedeniyle 9 ve 10 Ağustos (çarşamba, perşembe) tarihlerinde denizde dalga boyunun 2 metreyi aşabileceğini belirterek tatilcilere uyarı yaptı.

featured
SAKARYA'NIN KARASU, KOCAALİ VE KAYNARCA SAHİLLERİNDE GÖREV YAPAN CANKURTARANLAR, SON BİR HAFTADA BOĞULMA TEHLİKESİ GEÇİREN 41 KİŞİYİ KURTARDI. (İHA/SAKARYA-İHA) Sakarya'nın Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahillerinde görev yapan cankurtaranlar, son bir haftada boğulma tehlikesi geçiren 41 kişiyi kurtardı.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyükşehir’den Uyarı: “Dalga Boyu 2 Metreyi Aşabilir”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Değerli tatilcilerimize önemli bir uyarıda bulunuyoruz. Hava muhalefeti, şiddetli rüzgâr ve lodos beklentisi sebebiyle denizde riskli bir ortam oluşacağı tahmin ediliyor. Karadeniz sahillerimiz boyunca Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerinde dalga boyunun 9 ve 10 Ağustos tarihlerinde 2 metreye ulaşacağı yönünde tahminler var. Tatilcilerimizi bu şartlarda denize girmemeleri konusunda uyarıda bulunuyoruz. Ekiplerimiz sahillerde kırmızı bayrak çekerek, misafirlerimizi denize girmemeleri konusunda anonslarla uyaracaktır. Lütfen onların hayatını ve kendi hayatınızı riske atmayın ve uyarıları dikkate alın” denildi.

Büyükşehir’den Uyarı: “Dalga Boyu 2 Metreyi Aşabilir”