Rize Pazar CHP ‘ de İlçe Başkanlığı Yarışı Kızışıyor..

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rize Pazar CHP ‘ de İlçe Başkanlığı Yarışı Kızışıyor..

RİZE – BHA

Cumhuriyet Halk Partisi Pazar ilçe örgütünde kongre yarışı hızlandı. İlçe başkanlığı için şu ana kadar iki adayın ismi öne çıkıyor.Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) kurultay sürecine ilerlerken mahalle seçimleri ardından sıra ilçe kongrelerine geldi. İlçe kongrelerinin yerel seçimlerin hemen öncesinde olması heyecanı artıran bir başka durum oldu. CHP Pazar ilçe örgütü de bu heyecanı 31 Ağustos tarihinde yaşayacak.

Telatar ve Hocaoğlu

Parti kaynaklarından aldığımız bilgiye göre ilçe başkanlığı seçimlerinde iki isim öne çıkıyor. Eski ilçe başkanlarından Mahmut Telatar ve İl Genel Meclis üyesi Ömer Hocaoğlu ilçe başkanlığı için şimdiden kolları sıvayan iki isim. İki ismde resmen adaylık açıklaması yapmamasına rağmen seçim yarışına girmelerine kesin gözüyle bakılıyor.

Kongrede seçilecek yeni yönetimin belediye başkanın belirlenmesinde oynayacağı rol yarışın önemini bir kat daha arttırıyor. 

Öte yandan görevdeki ilçe başkanı Kazım Balta ve eski ilçe başkanı Abdullah Yıldız’ın başkanlık yarışında olmamaları iki ismin de belediye başkanlığı için aday adayı olduklarına dair yorumları güçlendirdi. Belediye başkanlığı için adı geçen diğer bir ismin Şükran Üst olduğu öğrenildi.

 

Rize Pazar CHP ‘ de İlçe Başkanlığı Yarışı Kızışıyor..