Ekşioğlu Vakfı’ndan büyük organizasyon; Cumhuriyetin 100. Yılında 7 Bölge, 7 Renk Ovit’te Buluşuyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rize’nin İkizdere ilçe merkezi ile Ovit Yaylasında 3 gün sürecek Ekşioğlu Vakfı 23’üncü Ovit Yayla Şenlikleri’nde, ‘Cumhuriyetin 100. Yılında 7 Bölge, 7 Renk Ovit’te Buluşuyor’ sloganıyla halk oyunları gösterileri sunulacak. Ekin Uzunlar ve Koliva’nın da aralarında yer aldığı sanatçıların konserleri ve ödüllü yarışmaları yer alacağı şenlikler, 4-6 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

Ekşioğlu Vakfı 23’üncü Ovit Yayla Şenlikleri’nin programı belli oldu. Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel hazırlanan şenlikler büyük sürprizler içeriyor. ‘Cumhuriyetimizin 100. Yılında 7 Bölge, 7 Renk Ovit’te Buluşuyor’ sloganıyla gerçekleştirilecek şenlikler, 4 Ağustos Cuma günü İkizdere Futbol sahasındaki konser etkinlikleri ile başlayacak. Saat 19.00’daki etkinliklerde Emre Havuz, Gökhancan Boşnakoğlu, Anıl-Azam Kardeşler ve Ahmet Ekşioğlu sahne alacak.

ŞENLİK PROGRAMI DOLU DOLU; İLK ETKİNLİK İKİZDERE’DE

5 Ağustos Cumartesi günü ise Ovit Yaylasında saat 11.00’da yayla göçü geleneğinin yaşatılması amacıyla düzenlenecek yürüyüş ile başlayacak şenlik programında el sanatları sergilerinin açılışı, kültür ve sanatsal etkinlikler, Anıl-Azam Kardeşler, Ahmet Ekşioğlu, Gülbeyaz Demir, Adnan Yılmaz ve Ekin Uzunlar sahne alacak.

OVİT’TE TÜRKİYE BULUŞMASI

6 Ağustos Pazar günü ise Cumhuriyetimizin 100. yılında doğudan batıya, kuzeyden güneye 7 bölgemizin 7 halk oyunu, Anadolu buluşmasıyla Ovit Yaylasında bir araya geliyor. ‘7 Bölge 7 Renk Ovit’te Buluşuyor’ sloganıyla düzenlenecek etkinlikte OSTİM Teknik Üniversitesi Halk Dansları Kulübü gösteriler sunacak. Necati Selvitop’un sunacağı şenlikte Hamza Albayrak ve ekibi, Osman Akbulut, Gökhancan Boşnakoğlu, İslam Yıldız, Nuray Aksoy, Serhan İlbeyi ve Koliva ise sahne alacak.

SÜLEYMAN EKŞİ: TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR

Ekşioğlu Vakfı Başkanı Süleyman Ekşi, İkizdere ve Ovit Yaylasında 4-5-6 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecekleri Ekşioğlu Vakfı 23. Ovit Yayla Şenliklerine tüm vatandaşları davet etti. Ekşi, “Bu yıl Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına özel ‘7 Bölge 7 Renk Ovit’te buluşuyor’ sloganıyla şenliklerimizi gerçekleştireceğiz. Türkiye’nin 7 bölgesinin halk oyunlarını aynı gösteri ile aynı anda hemşerilerimizle buluşturacağız. Tüm hazırlıklarımızı tamamladık.Birlik ve beraberliğin zirvesinde Ovit’te el ele horona duracağımız şenliklerimize tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

 

Ekşioğlu Vakfı’ndan büyük organizasyon; Cumhuriyetin 100. Yılında 7 Bölge, 7 Renk Ovit’te Buluşuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir