İsrail’den Erdoğan’a: Sert sözlerini reddediyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Hamas'a yönelik ''Kurtuluş ve mücahitler grubudur.'' sözlerine İsrail'den, ''Sert sözlerini tüm kalbimizle reddediyoruz." yanıtı geldi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsrail’den Erdoğan’a: Sert sözlerini reddediyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında ‘Hamas’ militanlarına yönelik, ”Hastaneleri ibadethaneleri, pazar alanlarını ateşe boğan, bu insanlık dışı eylemi sürdüren başka bir ordu bulamazsınız. Son yaptıkları toplantıda bir araya gelip tüm batı Hamas’ı bir terör örgütü olarak görüyor. İsrail sen bir örgüt olabilirsin çünkü bu batının sana borcu çok ama Türkiye’nin sana borcu yok. Hamas bir terör örgütü değil toprağını koruma mücadelesi veren bir kurtuluş ve mücahitler grubudur. İsrail devletiyle bir sorunumuz yok. Ama İsrail’in uyguladığı mezalimi, devlet yerine örgüt gibi hareket etme tarzını tasvip etmiyorum.” diyerek İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını bir kez daha kınamıştı.

İsrail Dışişleri Bakanlığı tarafından, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri üzerine, “Türkiye Cumhurbaşkanı’nın kışkırtıcı sözleri bile tüm dünyanın gördüğü vahşeti ve mutlak gerçeği değiştirmeyecektir.” açıklaması yapıldı.

Açıklamada, Erdoğan’ın sözlerini reddettiklerini belirten İsrail Dışişleri Bakanlığı, “Türkiye Cumhurbaşkanı’nın terör örgütü Hamas’a yönelik sert sözlerini tüm kalbimizle reddediyoruz. Cumhurbaşkanı’nın terör örgütünü savunma girişimi ve kışkırtıcı sözleri bile tüm dünyanın gördüğü vahşeti ve mutlak gerçeği değiştirmeyecektir.” ifadelerini kullandı.

İsrail’den Erdoğan’a: Sert sözlerini reddediyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir