CHP’den İhraç Edilen Tanju Özcan “Benim Üzerimden Bir Mesaj Verildi”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP’den İhraç Edilen Tanju Özcan “Benim Üzerimden Bir Mesaj Verildi”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP’den ihracı sonrası konuştu. Özcan, “Bu ihraç Kılıçdaroğlu’nun tek başına bir tasarrufu değildi. Benim üzerimden bir mesaj verildi. Bu mesaj HDP’ye uzatılmış bir çiçek, FETÖ’cülere verilmiş bir hediye, Sorosçulara verilmiş bir kurban, 10 Aralıkçılara verilmiş bir sarı öküz.” dedi.

Hızır İlyas Yıldırım (BHA-Bolu)

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yönetimine ilişkin sert açıklamaları sonrası geçtiğimiz günlerde CHP’den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediye binasında basın mensuplarıyla bir araya gelerek ihracını değerlendirdi.

Partiden ihraç edildiğini hatırlatarak sözlerine başlayan Özcan, “Çok şükür arsızlık, hırsızlık, yolsuzluk suçlamasıyla ihraç edilmedik.  Tabanı Atatürkçülerden oluşan partide Atatürk’ten bahsetmeye korkan yöneticiler var. Partiyi Atatürkçüler yönetmiyor. Bu aşamadan sonra yoluma bağımsız olarak devam edeceğim. Bolu’ya hizmet etmeye devam edeceğim. İhracım konusunda çifte standart uygulanması beni üzdü. CHP’de benim gibi değişim isteyen, bunu kamuoyuyla paylaşan o kadar çok insan var ki. Ekrem İmamoğlu’ndan tutun partinin grup başkanvekillerine kadar birçok kişi değişimden bahsediyor ama değişim isteyenler adına ihraç edilen ben oluyorum.” dedi.

DEĞİŞİM İSTEYENLERE UYARIDA BULUNDU

Kendisi gibi değişim isteyenlere de bir uyarıda bulunan Özcan, “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanının değişiminden başlayıp demokratik bir tüzük ve güncellenmiş bir parti programına gidilmezse 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde partiyi büyük bir hezimet bekliyor.” diye konuştu.

“BENİM ÜZERİMDEN BİR MESAJ VERİLDİ”

Partiden atılmasını isteyenler hakkında da konuşan Özcan, şöyle dedi; “İhracımı kim istedi? Söylemlerimden rahatsız olanlar istedi. FETÖ’cüler,  Sorosçular, 10 aralıkçılar, terör örgütünün sözcüsü konumunda olan HDP’lilerin isteğiyle ihraç edildim. Bu ihraç Kılıçdaroğlu’nun tek başına bir tasarrufu değildi. Benim üzerimden bir mesaj verildi. Bu mesaj HDP’ye uzatılmış bir çiçek, FETÖ’cülere verilmiş bir hediye, Sorosçulara verilmiş bir kurban, 10 aralıkçılara verilmiş bir sarı öküz.”

Özcan, sözlerini şu cümlelerle bitirdi; “Kim ne derse desin, kim ne yaparsa yapsın be yoluma bildiğim çizgide devam edeceğim. Atatürkçülük ve Türk milliyetçiliğinden ödün vermeyeceğim. Başta sığınmacılar meselesi olmak üzere birçok konuyu ülke gündeminde tutmaya devam edeceğim.”

CHP’den İhraç Edilen Tanju Özcan “Benim Üzerimden Bir Mesaj Verildi”