Bolu Belediye Başkanı Özcan’ın CHP’den ihracı istendi

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP’den kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sert sözlerle yüklenen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan CHP’den kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildi.

Özcan, geçtiğimiz günlerde CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na istifa çağrısında bulunmuş ve 6’lı Masa’yı eleştirmişti.

İmamoğlu’na çağrıda bulundu

Özcan, “Sn Kılıçdaroğlu’na emekleri için teşekkür ederiz. Kendisini yanıltan, özellikle ilk turda yanlış yönlendiren, o gitsin de biz gelelim diyen 3-5 zavallı, kendi menfaatlerini, ülke menfaatlerinin önüne koyan, yakın çevresindeki yalaka takım kaybetmiş ve ettirmiştir. Tarihi çağrımdır! Sn İmamoğlu derhal CHP’nin başına geçmelidir. Nokta” ifadeleriyle seçimin İmamoğlu’na çağrıda bulunmuştu.

“Siyasi maliyetini bir kez daha hesaplayın”

Kılıçdaroğlu’nun hesap uzmanıyım sözlerini eleştiren Özcan, “Değil 6’lı Masa, Türkiye’nin aydınlığa çıkması için gerekirse 16’lı Masa kuracağım” sözlerini eleştiren Özcan, “Bu konuşmadan sonra şöyle kaba bir hesap yaptım. Biz 6’lı masada bulunan kendimiz ve İYİ Parti hariç, oylarının toplamının yüzde 1 bile ettiğine emin olmadığım 4 partiye 35 Milletvekili verdik. Masa 16’ya çıkarsa; 35 bölü 4, çarpı 16, eşittir 140 Milletvekili vermemiz gerekecek. Sayın Genel Başkan hesap uzmanı ama ben 16’lı masanın siyasi maliyetini bir daha hesaplamasını tavsiye ediyorum” sözlerini kullanmıştı.

Bolu Belediye Özcan’ın 1 yıllık ihracı 10 gün önce sona erdi.

Bolu Belediye Başkanı Özcan’ın CHP’den ihracı istendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir