AK PARTİ VAN İL BAŞKANLIĞI’NA EMRE GÜRAY ATANDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK PARTİ VAN İL BAŞKANLIĞI’NA EMRE GÜRAY ATANDIAK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu’nun istifasından sonra yerine İl Yönetim Kurulu Üyesi Emre Güray atandı.
Burhan Ergin
 
14 Mayıs tarihinde yapılması planlanan seçimlerde milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa eden AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu’nun yerine Emre Güray atandı.
 
AK Parti Teşkilat Başkanlığından yapılan açıklamada, “Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile Van İl Başkanlığına Emre Güray atanmıştır. Bugüne kadar göstermiş olduğu özverili çalışma ve gayretlerinden dolayı Kayhan Türkmenoğlu’na teşekkür ediyor, yeni görevlendirilen il başkanımıza başarılar diliyoruz” ifadelerine yer verildi.
 
Türkmenoğlu’nun istifasından sonra görevini vekaleten yürüten İl Başkan Yardımcısı Abdullah Çalım’ın görevi yeni atanan Emre Güray’a devretmesi bekleniyor.
 
EMRE GÜRAY KİMDİR?
 
1983 yılında Van’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Van’da tamamladı. Lisans derecesini 2005 yılında Kocatepe Üniversitesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümü’nden aldıktan sonra 2006-2019 sahibi olduğu Güray Mühendislik Firmasında Harita Mühendisliği yaptı.
 
2019 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde “Büyük Ölçekli Mekansal Planlama ve Kentsel Tasarım Aracı Olarak İnsansız Hava Araçları ile Fotogrametrik Çözüm Araştırması Örneği” başlıklı tezi ile Yüksek Lisansı tamamlamıştır.
 
Afrika’da Hartum Üniversitesinde kısa bir dönem İnsanız Hava Araçları ve Coğrafi Bilgi Sistemleri entegrasyonu ile harita üretimi konusunda araştırmalarda bulunmuştur. 2006-2019 yılları arasında bir çok ulusal ve uluslararası konferansta Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Erişilebilirlik analizleri hakkında makaleler yayınlamıştır. Aynı zamanda İmar uygulamaları, kamulaştırma, coğrafi bilgi sistemleri, insansız hava araçları, Halihazır harita üretimi, vb. birçok yapım ve uygulama projesinde danışmanlık yapmıştır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. AK Parti Van İl Başkanlığı ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı olarak görev yapmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır. (Birlik Haber Ajansı-BHA)

AK PARTİ VAN İL BAŞKANLIĞI’NA EMRE GÜRAY ATANDI