TBMM Akbelen İçin Olağanüstü Toplandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ’nin çağrısı üzerine Meclis tatildeyken ikinci kez Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy’deki Akbelen mevkiinde maden sahasındaki çalışmalarla ilgili genel görüşme yapılmasına ilişkin olağanüstü toplandı.

Toplantıda her gruba 20 dakika konuşma süresi verilecek.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, olağanüstü toplanan meclis çalışmalarına katılmak için genel kurula geldi. Bahçeli, toplantı öncesi yaptığı açıklamada, “Muhalefet unsurları her zaman olağanüstü toplantıya çağıracak bir gündem bulabilirler. Biz 1 Ekim’e kadar her toplantıda buradayız” ifadelerini kullandı.

Genel Kurul Meclis Başkanvekili Celal Adan başkanlığında toplandı. Adan, yapılan elektronik yoklamada, toplantı yeter sayısının bulunduğunu söyledi.
Genel Kurul’da genel görüşme önergesinin okunmasının ardından söz alan Saadet Partisi Grup Başkanvekili İstanbul Milletvekili Bülent Kaya, Meclis’te oturma düzeninin 6 partiye göre ayarlanmasının ardından görüşmelere geçilmesini talep etti.
Meclis Başkanvekili Celal Adan da toplantının olağanüstü bir toplantı olduğunu hatırlatarak, genel görüşme önergesinin görüşülmeden başka bir konunun görüşülemeyeceğini anımsattı. Adan, konunun Meclis Başkanının da bilgisi dahilinde olduğunu, çözüm için çalışmaların yürütüldüğünü söyledi. Daha sonra genel görüşme önergesi üzerinde ön görüşmelere başlandı.

 

 

Detaylar geliyor.

 

TBMM Akbelen İçin Olağanüstü Toplandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir