Nitelikli dolandırıcılık yapan 62 kişi tutuklandı

İstanbul merkezli Bursa, Kayseri, Kocaeli, Konya ve Hakkari'de yapılan "Sahte Ses" operasyonunda örgütlü olarak nitelikli dolandırıcılık suçunu işledikleri tespit edilen 62 şüpheli şahıs yakalandı. 

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nitelikli dolandırıcılık yapan 62 kişi tutuklandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Sahte Ses” operasyonunda örgütlü olarak nitelikli dolandırıcılık suçunu işledikleri tespit edilen 62 şüpheli şahsın yakalandığını açıkladı. Yerlikaya, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul merkezli Bursa, Kayseri, Kocaeli, Konya ve Hakkari’de yapılan “Sahte Ses” operasyonunda örgütlü olarak nitelikli dolandırıcılık suçunu işledikleri tespit edilen 62 şüpheli şahıs yakalandı. Dolandırıcılara, onların iş birlikçilerine, zehir tacirlerine, çetelere, teröristlere, organize suç örgütlerine nefes aldırmayacağız. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalar sonucunda, örgütlü olarak nitelikli dolandırıcılık suçunu işleyen şüphelilerin;

Çeşitli sosyal paylaşım sitelerinden sahte ilanlar vererek bu ilanlarda kendilerini banka ya da kredi kurumlarının çalışanı olarak tanıttıkları, çeşitli yollarla temin ettikleri kimlik ve iletişim bilgileri ile düşük faizli kredi kullandırma bahanesi adı altında vatandaşları aradıkları, örgütün aldatıcı yöntemler ile banka tarafından gönderilen SMS şifrelerini mağdurlardan temin ederek mobil bankacılık hesaplarını ele geçirdikleri, vatandaşların hesaplarında bulunan paraları örgüt üyelerinin hesaplarına aktardıkları, örgütün bu yolla çok sayıda eylem gerçekleştirerek milyonlarca lira haksız kazanç temin ettiği tespit edilmiştir.”

Nitelikli dolandırıcılık yapan 62 kişi tutuklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir