Kartepe’de Hayalet Ağlar Toplanmaya Başlandı

Hayalet ağlar, doğada çözünmediği gibi pasif olarak avlanmaya devam ederek su altındaki canlıların kapana kısılmalarına ve boğulmalarına neden oluyor. Deniz tabanının kazınmasına sebep olan hayalet ağlar, denizcilik ve balıkçılık ekonomisini de tehdit etmesinden dolayı çalışma başlatan KAMADER’e destek veren Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, projenin startını verdi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kartepe’de Hayalet Ağlar Toplanmaya Başlandı

KOCAELİ – BHA

 BÜYÜK DESTEK

Kocaeli Sportif Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (KAMADER)’in  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde, Kocaeli Kent Konseyi, YEDEP (Yerel Destek Programı) kapsamında hazırlamış olduğu “Sapanca Gölü’nün Korunması ve Sürdürülebilir Ekosistem için Hayalet Ağların Temizlenmesi ve Balıklandırma Projesi”  Kartepe Belediyesi, Kocaeli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Balıkçılık ve Su ürünleri Şube Müdürlüğü, Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı, Kartepe Sportif Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (KOSABDER) ve Uzuntarla Adige Kültür Derneği işbirliği ile gerçekleştirilecek.

 KOCAMAN STARTI VERDİ

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Eşme Sahilinde “Sapanca Gölü’nün Korunması ve Sürdürülebilir Ekosistem İçin Hayalet Ağların Temizlenmesi ve Balıklandırma Projesi” için ilk startı verdi. 3 balık adam tarafından bir ay süreyle Sapanca Gölü içerisinde hayalet ağlar temizlenecek.

 100 BİN SAZAN SALINACAK

Programda açıklama yapan Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Suda hayat var! KAMADER ile birlikte, Eşme Sahil’de “Sapanca Gölü’nün Korunması ve Sürdürülebilir Ekosistem İçin Hayalet Ağların Temizlenmesi ve Balıklandırma Projesi”ne ilk startı verdik. Hayalet ağların temizlenmesinin ardından 100 bin sazan balığı da ekosisteme dahil edeceğiz. Unutmayalım ki su, yaşam kadar değerlidir. Su kaynaklarımızı hep birlikte koruyalım” açıklamasında bulundu.

Kartepe’de Hayalet Ağlar Toplanmaya Başlandı