Eğirdir turist kafilelerini ağırlıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğirdir turist kafilelerini ağırlıyor

Isparta’nın misafir odası olarak nitelendirilen cennet ilçesi yaz sezonu boyunca binlerce turist kafilesini ağırladı. Eylül ve Ekim aylarında da Eğirdir misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

Eskişehir’den ilçeye gelen Vel Esbid bisiklet grubu ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerini görme fırsatı bulurken Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök misafirlerle yakından ilgilenerek onlara Eğirdir’i tanıttı, Eğirdir elmasından ikram etti. Öte yandan bugün yine ilçeye İsviçre’den gelen misafirler Tarihi Pınar Pazarı başta olmak üzere ilçenin güzelliklerini yakından tanıdı.

Eylül ve Ekim ayında İngiltere, Rusya, Almanya başta olmak üzere İstanbul, Fethiye ve ülkenin çeşitli illerinden turizm turları Eğirdir’e gelerek tarihi medrese, Hızırbey Camii, Kilise, Yeşilada, Citta Slow Marketler, Seyir Tepeleri, Kovada Milli Parkı, Eğirdir Kalesi başta olmak üzere Eğirdir’in tarihi ve doğal güzelliklerini yerinde görme fırsatı buldu.

Salda ve Göller Bölgesi Kültür turları kapsamında başta Isparta olmak üzere yabancı turlar haftalık Anadolu turları da Eğirdir’e uğramadan geçmedi. Sadece Eylül ayında turizm acentaları ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Eğirdir Belediyesi işbirliği ile yaklaşık 3000 turist Eğirdir’i ziyaret etti.
Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök ‘İlçemize gelen her misafirimiz başımızın tacıdır, onları en iyi şekilde ağırlamaya devam edeceğiz.’ dedi.

Eğirdir turist kafilelerini ağırlıyor