Türkiye Kamu-Sen Elazığ İl Temsilcisi Çerkez: Sendikal faaliyetlerimizi kararlılıkla yürütüyoruz

Türkiye Kamu-Sen Elazığ İl Temsilcisi Atilla Çerkez, Türkiye Kamu-Sen’in 31. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sıtkı Taşel/Elazığ – Türkiye Kamu-Sen üyeleri kuruluşunun 31. Yıl dönümünü kutluyor.

Kamu Sen kuruluş yıl dönümü nedeniyle Türkiye Kamu-Sen Elazığ İl Temsilcisi Atilla Çerkez açıklamalarda bulundu.

ÇERKEZ: SENDİKAL FAALİYETLERİMİZİ KARARLILIKLA YÜRÜTÜYORUZ

Türkiye Kamu-Sen Elazığ İl Temsilcisi Atilla Çerkez, “24 Haziran 1992’de çıktığımız bu yolculukta, inanmışlığın, davaya adanmışlığın, vatan ve millet sevgisinin yıkılmaz kalesi, Türk memurunun güçlü ve gür sesi, yılmaz savunucusu olarak Türk sendika hareketinde mümtaz bir yer edinmiş olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. 31 yıldır olduğu gibi bundan sonra da Kamu görevlilerinin grevli, toplu sözleşmeli, siyaset ve yönetime katılma haklarını içeren sendikal hakların kazanılması ve insanca yaşama yetecek düzeyde refah ücretine kavuşması yolunda verdiğimiz mücadeleyi yükselteceğiz. Bu mücadeleyi verirken milli ve manevi değerlerimizden asla vazgeçmeyecek, ayrımcılara, bölücülere, gizli açık terör destekçilerine asla prim tanımayacağız. 1992 yılının 24 Haziran’ında kamu görevlilerinin haklarını korumak ve gözetmek amacındaki cesur yürekli memurlarımızın, “İlkemiz önce ülkemiz” düsturuyla kurduğu Türkiye Kamu-Sen 31 yılını doldurmuştur. Çıktığımız bu yolculuğun 31. yılında, inanmışlığın, davaya adanmışlığın, vatan ve millet sevgisinin yıkılmaz kalesi, Türk memurunun güçlü ve gür sesi, yılmaz savunucusu olarak Türk sendika hareketinde mümtaz bir yer edinmiş olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Türkiye Kamu-Sen’in ruh bulduğu davanın neferleri olarak kuruluş felsefesine sımsıkı bağlı bir şekilde, beslendiğimiz ana damarın kıymetinin bilinci içinde sendikal faaliyetlerimizi kararlılıkla yürütüyoruz” ifadelerini kullandı.

ÇERKEZ: SAMİMİYETLE MÜCADELE EDEN TEK SİVİL TOPLUM KURULUŞU OLDUK

Türkiye Kamu-Sen olarak kurulduğumuzdan beri memur ve emeklilerimizin hak ve menfaatlerinin korunup geliştirilmesi için kıyasıya mücadele verdik. Kurumlarımızın daha verimli olması, kaynaklarımızın etkin bir şekilde kullanılması için çalıştık, fikirler ürettik, öneriler geliştirdik. 31 yıldır, çalışma hayatında her türlü ayrımcılığın yok edilmesi ve hakkaniyetli bir yapının kurulması için samimiyetle mücadele eden tek sivil toplum kuruluşu olduk. 31 yıldır olduğu gibi bundan sonra da Kamu görevlilerinin grevli, toplu sözleşmeli, siyaset ve yönetime katılma haklarını içeren sendikal hakların kazanılması ve insanca yaşama yetecek düzeyde refah ücretine kavuşması yolunda verdiğimiz mücadeleyi yükselteceğiz. Bu mücadeleyi verirken milli ve manevi değerlerimizden asla vazgeçmeyecek, ayrımcılara, bölücülere, gizli açık terör destekçilerine asla prim tanımayacağız. Küçük menfaatler uğruna büyük ülkümüzden, ana gayemizden vaz geçmeyeceğiz. Birliğimizden, beraberliğimizden ve kardeşliğimizden asla taviz vermeyeceğiz. Ecdadımızın en büyük eseri Devletimize her daim sahip çıkacak, vatanımızda huzur ve güven içinde yaşamamızı sağlayan gazi ve şehitlerimizi asla unutmayacak, emanetlerine daima sahip çıkacağız. Geldiğimiz nokta neresi olursa olsun bununla yetinmeyecek hep daha iyiyi, daha güzeli isteyeceğiz. Bu vesileyle kuruluşundan bugüne kadar, başta Kurucu Genel Başkanımız Ali Işıklar olmak üzere, Türkiye Kamu-Sen camiası içinde yer almış, yönetim kademesinde görev yapmış, üye olmuş, destek vermiş herkese teşekkür ediyor; ailemize kattıkları değerden dolayı minnetlerimizi ifade ediyor, ebedi aleme irtihal eden tüm dava arkadaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyoruz. Dünya durdukça bayrağımızın göklerde dalgalanması, Türk memurunun dinmeyen sesi, hak mücadelesinin yılmaz neferi olan Türkiye Kamu-Sen’in baki kalması dileklerimizle Konfederasyonumuzun kuruluşunun 31. yılını kutluyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye Kamu-Sen Elazığ İl Temsilcisi Çerkez: Sendikal faaliyetlerimizi kararlılıkla yürütüyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir