Staj Ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Sahaya İndi

Staj ve çıraklık sigortası başlangıcının SSK başlangıcı sayılması için Türkiye genelinde kurdukları 20’ye yakın dernekle örgütleşen ve geçtiğimiz günlerde federasyon kuran mağdurlar, hem benzer mağduriyeti yaşayanlara ulaşmak hem de seslerini duyurabilmek için sahaya indi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Staj Ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Sahaya İndi

İstanbul, Bursa, Kocaeli ve Bilecik’te Staj ve Çıraklık Mağdurları derneklerince stantlar açıldı. Burada broşürler dağıtan dernek üyeleri, toplumun değişik kesimlerine mağduriyetlerini anlatma fırsatı da buldu. Staj ve çıraklık mağdurlarının açtığı stantları bazı siyasi partilerin temsilcileri de ziyaret ederek destek verdi.

İstanbul Kartal’da da Kartal Belediyesi binası karşısında Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu ve İstanbul derneği tarafından stant kuruldu. Federasyon Başkanı Murat Bal da standa gelerek çalışmalara destek oldu ve gazetecilere açıklamalarda bulundu.
Başkan Bal ve dernek üyeleri, amaçlarının yaşadığı mağduriyetten habersiz mağdur arkadaşlarına ulaşıp, onların da yürüttükleri mücadeleye katılmalarını sağlamak olduğunu söylediler.

Standa gelen vatandaşlara yaşadıkları staj ve çıraklık sigortası mağduriyetini anlatarak bilgilendiren dernek üyeleri, seslerini daha geniş kitlelere duyurmak için faaliyetlerine sahada ve her platforma devam edeceklerini söyledi. 

Staj Ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Sahaya İndi