MALİYE’DEN AVM’DE STANT

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MALİYE’DEN AVM'DE STANTTokat’ta NOVADA AVM’nin 2. katında stant açılarak Gayri Menkul Sermaye İradı (Kira Gelirleri), Ücret, Menkul Sermaye İradı, Diğer Kazanç ve İradı elde eden mükelleflerin yıllık gelir vergisi beyannamelerinin “Hazır Beyan Sistemi” ile verilmesinde bilgilendirmeye ve beyannamelerini almaya başlandı.
 
Hüseyin KÖMÜR – TOKAT – Birlik Haber Ajansı (BHA)
 
Hazine ve Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından mükellef odaklı hizmet anlayışının gereği olarak, hizmetin en iyi şekilde yerine getirilmesi ve çağın getirdiği teknolojik imkanlardan yararlanılarak vergi yükümlülüklerinin yerine getirilmesi sürecinin kolaylaştırılması yönündeki çalışmalara devam ediliyor.
 
Her yıl olduğu gibi bu yıl da 01.03.2023 – 31.03.2023 tarihleri arasında vatandaşların yoğun olarak bulunacağı yerlerde stant açılarak, Gayri Menkul Sermaye İradı (Kira Gelirleri), Ücret, Menkul Sermaye İradı, Diğer Kazanç ve İradı elde eden mükelleflerin yıllık gelir vergisi beyannamelerinin “Hazır Beyan Sistemi” ile alınması Gelir İdaresi Başkanlığınca uygun görüldü.
 
 
 
Tokat Defterdarı Aliaddin Karpınar, Vergi Dairesi Müdürü Ömer Yılmaz, Gelir Müdür Vekili Dr. Mahmut Özbek, Vergi Memuru Gizem Destegül, Gelir Uzmanı Ömer Şahin’in olduğu ortamda basına bilgi verdi. Tokatlının yoğun olarak bulunduğu mevkilerden köprübaşı mevkiinde Novada AVM içinde stant açtıklarını duyurdu. Konuya ilişkin açıklaması şu şekilde oldu:
 
“Amacı, mükelleflerimize gerekli kolaylığın sağlanmasına yönelik olan bu uygulama kapsamında 1 – 31 Mart 2023 tarihleri arasında gayri menkul sermaye iradı, ücret, menkul sermaye iradı, diğer kazanç ve iradı elde eden mükellefler tarafından verilecek olan beyannamelerin verilmesinde mükelleflerimize yardımcı olmak üzere İlimizde NOVADA AVM’nin 2. katında (Yemek Katı) stant açılarak mükelleflerimizi bilgilendirmeye ve beyannamelerini almaya başlamıştır.
 
Ayrıca, Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesinde faaliyette bulunan Vergi İletişim Merkezi (189) tarafından; sadece kira geliri elde edip yaşlılığı, engelliliği veya hastalığı nedeniyle vergi dairesine gidemeyecek kişilerin Gayri Menkul Sermaye İradı beyannamesinin doldurulmasına ilişkin randevu talepleri alınarak, bu kapsamda görevlendirilen personellerimiz aracılığıyla mükelleflerimizin ikametgahlarında Gayri Menkul Sermaye İradı beyannameleri alınmaktadır.
 
Bu kapsamda olan mükelleflerimizin Vergi İletişim Merkezi (189) dışında Vergi Dairesinin 356 214 42 10 (Dahili: 104 – 172) telefon numarasını aramaları halinde görevlendirilen personel aracılığı ile işlemleri ikametgahlarında yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” (Birlik Haber Ajansı-BHA)

MALİYE’DEN AVM’DE STANT