Halk TV Programlarına Engel Geldiğini Açıklamıştı… CHP Cephesinden Yanıt Geldi

Halk TV'de program yapan Serhan Asker, CHP'li Eren Erdem tarafından programlarının engellendiğini iddia etmişti. Eren Erdem, konuyla ilgili açıklama yaptı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Halk TV Programlarına Engel Geldiğini Açıklamıştı… CHP Cephesinden Yanıt Geldi

Cumhuriyet Halk Partisi‘nin (CHP) Halk TV ile olan sözleşmesini feshetmesi ardından her iki tarafta da sular durulmuyor. Halk TV programcısı Serhan Asker, bugünkü Görkemli Hatıralar programının çekiminin CHP’li Eren Erdem tarafından engellendiğini iddia etmişti.

CHP‘li Eren Erdem konuyla ilgili açıklama yaptı. Erdem açıklamasında, CHP’nin Halk TV ile olan kurumsal ilişkisinin sonlandığını birkez daha vurgularken Halk TV’nin kj bölümüne “Eren Erdem sözleşmeyi feshetti” şeklinde ifadeler koyulmasının makul bir yaklaşım olmadığının da altını çizdi. 

Erdem’in paylaşımı şöyle:

”Bu sabahtan itibaren Halk TV’de başlayan yayınlar doğrultusunda açıklama yapmak zorunlu hale gelmiştir. Halk TV ile kurumsal ilişkimiz sonlanmıştır. Cumhuriyet Halk Partisinin kurumsal kararları kişiselleştirilmemelidir. Halk TV’nin kj bölümüne “Eren Erdem sözleşmeyi feshetti” şeklinde ifadeler koyulması makul bir yaklaşım değildir. Kurucu Parti olarak kurumsal kimliğimiz, merkez ve yerel temsilcilerimizi kapsar. Elbette Halk TV, program yapmak maksadıyla “her TV kanalı” kadar Belediyelerimizden yer tahsis talebinde bulunabilir. Bu tahsisleri gerçekleştirmekte bir beis yoktur. Ancak, kurumsal olarak ilgili programlara katılmak yahut katılmamak tercihimiz, medya tutum belgemiz doğrultusunda tümüyle partimizin inisiyatifindedir. Partimizin yayınladığı genelge açıktır. Bu genelgede hiçbir koşulda Halk TV kanalının iddialarının aksine, “Sansür uygulama ifadesi” yoktur. Ajanslar, yayın organları ve benzer kuruluşlar ile reklam anlaşmaları yapmayı tercih etme yahut etmeme hakkımız saklıdır. Elbette ne sansür getiririz, ne yasaklarız. İletişim çerçevemiz budur. Bu bağlamda; almış olduğumuz “tüm reklam ve canlı yayın hizmeti alımı anlaşmalarımızı sonlandırma” kararına oluşan tepkiden kaynaklı olduğunu düşündüğüm, gerçekle bağdaşmaz haberler doğru değildir. Halk TV’de çalışan basın emekçisi arkadaşlarımız kararımızın hedefi değildir. Türkiye’de bu kadar yakıcı gündem varken bu tartışmanın odağı haline gelmeyi uygun bulmuyor, halkımızın ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda çalışmaya devam ediyoruz.”

Halk TV Programlarına Engel Geldiğini Açıklamıştı… CHP Cephesinden Yanıt Geldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir