Erkin Koray Hayatını Kaybetti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erkin Koray Hayatını Kaybetti

Anadolu rock müziğinin efsanevi isimlerinden Erkin Koray’dan üzücü bir haber geldi. Kanada’nın Toronto şehrinde hastaneye kaldırılan usta sanatçı, 82 yaşında aramızdan ayrıldı. Erkin Koray, Çöpçüler, Fesupanallah, Mesafeler, Şaşkın gibi unutulmaz şarkılarıyla bir döneme damgasını vurmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Erkin Koray için taziye mesajı yayınladı.

Erdoğan taziye mesajında ” Türk müziğinin duayenlerinden Erkin Koray’ın vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet niyaz ediyor; ailesine, tüm sevenlerine ve sanat camiamıza başsağlığı diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Usta sanatçı Erkin Koray, Cemalim, Fesupanallah, Arap Saçı, Yalnızlar Rıhtımı, Çöpçüler gibi unutulmaz eserlere imza atmıştı. Kanada’nın Toronto şehrinde hastaneye kaldırıldıktan sonra 82 yaşındaki sanatçının vefat haberi akşam saatlerinde geldi. Akciğer rahatsızlıkları ve yaşlılık kaynaklı sağlık sorunlarıyla mücadele eden Koray, hayata veda etti.

Acı haberi Erkin Koray’ın kızı Damla Koray, sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Kızı Koray, paylaşımında “Baba” dediğimiz, bize enerji, sevgi, saygı ve alkışlarını esirgemeyen canımızı kaybettik. Sanatçının eserleri dilimizde, aşkı ise kalbimizde yaşamaya devam edecek. Onu her zaman anımsayacağız ve minnetle anacağız.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Erkin Koray Hayatını Kaybetti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir