Cumhuriyetin başkenti 100. yıla hazırlanıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi; toplu taşıma araçları, iş makineleri ve araçlarını ‘Cumhuriyetimizin 100. Yılı’ yazılı stickerlarla süslüyor. Başkan Mansur Yavaş, isteyen vatandaşların araç etiketlerini ABB Merkez Binası A ve Blok Danışma’dan temin edilebileceğini belirtti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyetin başkenti 100. yıla hazırlanıyor

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Başkentin dört bir yanında büyük bir coşkuyla kutlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin 100. yılı yazılı özel stickerlar(etiket) hazırladı.

 “100. Yıl farkındalık çalışmasına katılabilirsiniz”

Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel olarak tasarlanıp bastırılan stickerların(etiket) dağıtılmaya başladığını sosyal medya hesaplarından yaptığı videolu paylaşımla duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, şu ifadeleri kullandı:

“Taksiler, dolmuşlar, otobüsler, metro, kamyonlar… Evlerimizi, iş yerlerimizi, Belediye araçlarımızı ve esnaflarımızın aracını süslüyor, Cumhuriyetimizin Başkentini 100. yıla hazırlıyoruz.Siz de araç etiketlerini ABB Merkez Binası A ve B Blok danışmadan temin edebilir, 100. yıl farkındalık çalışmasına katılabilirsiniz.”

100’üncü yıl coşkusu başkentin dört bir yanında

Asılan Türk bayrakları ile kırmızı beyaza bürünen Başkentte, hazırlanan 50 binden fazla sticker (etiket) Ankara Büyükşehir Belediyesinin iş makine ve araçları ile taksi, dolmuş, otobüs ve metroların en görünür yerlerinde yerini aldı.

Özel olarak tasarlanan etiketleri araçlarının camlarına yapıştırarak Cumhuriyetin 100. yılını ölümsüzleştiren taksi ve dolmuş esnafı ise şunları söyledi:

Erdinç Sangu (Dolmuş Esnafı): “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bizim için en büyük ve en özel günlerden bir tanesi… Atatürk’ün bize armağan ettiği Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılı… Halk olarak hepimiz gururlu ve mutluyuz.”

Arif Atmaca(Dolmuş Esnafı): “Cumhuriyetimizin 100. yılı insana gurur veriyor.”

Ali Çatıkkaş (Ankara Şoförler Odası Yönetim Kurulu Üyesi): “Büyük bir fedakârlıklarla kurulun Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun. Cumhuriyetimizi hatırlatan, zinde tutan ve bu stickerları hazırlatan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a teşekkür ediyorum.”

Suat Uğur (Taksi Esnafı): “29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

Hasan Şimşek (Taksi Esnafı): “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimiz 100 yaşında, nice 100 yıllara.”

Cumhuriyetin başkenti 100. yıla hazırlanıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir