CHP ve Halk TV Arasında Yapılan Anlaşmalar Feshedildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Halk TV ile arasındaki bütün anlaşmaların feshedildiğini açıkladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP ve Halk TV Arasında Yapılan Anlaşmalar Feshedildi

CHP’li Eren Erdem, sosyal medya hesabından yatığı paylaşımla Halk TV ile yapılan bütün anlaşmaların tek taraflı olarak CHP tarafından feshedildiğini açıkladı.

Erdem paylaşımında, ”Siyasi partilerin medya organları ile yaptığı reklam, kampanya videoları yayınlama ve canlı yayın (grup toplantıları) anlaşmaları kapsamında Halk TV ile yaptığımız anlaşma tek taraflı biçimde tarafımızdan feshedilmiştir. Reklam, reklam klibi yayınlatma ve canlı yayın hizmeti dışında hiçbir hüküm içermeyen bu anlaşmalar, her parti tarafından yapılır. Karşılığında; reklam klibi oynatma, altbant reklam yayınlama, canlı yayın (grup konuşmaları) hizmeti sağlanır. Bu Sayıştay tarafından denetlenen, olağan bir süreçtir. Halk TV ile, CHP kurumsal kimliği ve kurumsala bağlı hiçbir organizasyon yahut kurulumuzun bir anlaşması kalmamıştır. Saygılarımla.” ifadelerini kullandı.

Halk TV’den Konuyla İlgili Açıklama

Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Cafer Mahiroğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada CHP’nin kararına saygı duyulduğunu belirtirken yayıncılık ilkelerinin bir partinin yanında ya da karşısında olmak oladığının da altını çizdi.

Açıklamasında Mahiroğlu, ”Halk TV ile CHP arasında, parti yönetiminin basın ve grup toplantılarının yayınlanması karşılığında yapılan, Sayıştay denetimine de tabi olan anlaşma, CHP tarafından tek taraflı olarak feshedilmiştir. CHP yönetiminin en doğal hakkı olan bu kararı saygıyla karşılıyoruz. Halk TV’nin objektif haberciliğinin muhatabı seyircisidir, izlenme oranları, seyircisiyle kurduğu derin ve sarsılmaz bağ da bunun kanıtıdır. Çağdaş Türkiye’den, kuruluş değerlerinden, halktan, emekten, gerçekten yana haberciliğimizden, RTÜK’ün rekor cezalarına rağmen taviz vermedik, şimdi de öyle olacak. Yayıncılıktaki ilkemiz bir partinin yanında ya da karşısında, bir partinin yönetiminin yanında ya da karşısında olmak değil halkın ve haklının yanında olmaktır. Biz bu ilkeler doğrultusunda yayıncılıktan asla taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

CHP ve Halk TV Arasında Yapılan Anlaşmalar Feshedildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir