Beypazarı’nın Dudaş mahallesinde Mahalle halkı vatandaşlarında katılımıyla şükür duasında bulundu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beypazarı’nın Dudaş mahallesinde Mahalle halkı vatandaşlarında katılımıyla şükür duasında bulundu.Yaşar Tonbak/ BEYPAZARI (BHA)- Beypazarı’nın Dudaş mahallesi Muhtarlığı, Nisan ayı içinde yağmurun bölgeye iyi düşmesi karşısında şükür duasında bulunduklarını bildirdi.
İlçe Merkezine 45 Km mesafede bulunan ve Deperarkası olarak tabir edilen 1880 rakımlı keltepenin arkasında bulunan Dudaş Mahallesi halkı köy camisinde çok sayıda vatandaşın katılımıyla şükür duasında bulundu.
Köyde düzenlenen yağmur sonrası şükür duasına, çevre köy halkının ilgi gösterdiği gibi, AK parti İlçe Başkanı Mehmet Gökgöz ve ekibiyle birlikte, Belediye başkanı Tuncer Kaplan, MHP İlçe başkanı Erdoğan Orhan, İyi parti ilçe başkanı Yakup Türkoğlu, Yeniden Refah partisi İlçe Başkanı ve ekibi köyde düzenlenen şükür duasına katılım sağladıkları gibi, Camide yapılan şükür duasının ardından katılımcılara Köy meydanında etli Pilav ikramında bulunuldu.
Yemeğin ardından yapılan dua sonrasında Köyde Şükür duasına katılanlar Mahalle muhtarı Sabri Çalışkan’a, dualarının ve hayırlarının kabul olması temennisinde bulundular.
Mahalle Muhtarı Sabri Çalışkan, Nisan ayıda yağan yağmurlarla toprağın yağmura doyduğunu ve bu anlamda da Şükür duasında bulunduklarını söyledi.
Muhtarlık ve köy halkı olarak düzenledikleri şükür dualarına uzaktan yakından katılanlara teşekkür ettiğini anlatan Mahalle Muhtarı Sabri Çalışkan, “ İlçe Merkezinde, çevre köylerden, köyümüzün komşusu olan Seben ilçesinden, Siyasi parti ilçe başkalarına, Sayın Belediye başkanımıza, Milletvekili adaylarımıza sonsuz teşekkürler. Allah hepsinden razı olsun. Şükür duamız din görevlilerini görevlendiren İlçe Müftülüğümüze de çok teşekkürler” ifadesinde bulundu:
Mahalle Sakini Fatma Çiftçi, bu yılda şükür duasında bulunduk:
Kaç yıldır, mevsimin kurak gitmesiyle, bu aylarda ve Haziran ayı başlarında Yağmur duasına çıktıklarına değinen Fatma Çiftçi, şunları kaydetti:
“Bu yıl gerçekten çok yağmurun yağdığını ve köyün yanı başından geçen Aladağ çayının gürleyerek aktığını görüyoruz. Bu anlamda Mevla’mıza, Canab-ı Allah’a şükrümüzü belirtmek üzere, Muhtarlığımızın ve mahalle halkımızın düzenlediği, şükür duasına katıldık ve duamızı yaptık. Katılan herkesten Allah razı olsun.” (Birlik Haber Ajansı-BHA)

Beypazarı’nın Dudaş mahallesinde Mahalle halkı vatandaşlarında katılımıyla şükür duasında bulundu.