Başkentin tarihi ve turistik ilçesi Beypazarı Türkiye’nin her köşesinden turist ağırlıyor:

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkentin tarihi ve turistik ilçesi Beypazarı Türkiye’nin her köşesinden turist ağırlıyor:Yaşar Tonbak / Beypazarı (BHA)- Başkentin tarihi ve turistik ilçesi Beypazarı, Türkiye’nin her köşesinden turisti ilçede ağırlıyor.
Kokartlı Turist rehberi İmayil Selimoğlu, 50 dolayında turistle Fethiye’den gelerek Beypazarı’nı gezmeye, görmeye çalıştıklarını söyledi.
İlçenin tarihi İnözü vadisinde bir tesiste sabah kahvaltısı yaptıklarını belirten Selimoğlu, “burada kahvaltı yaparken, bir yandan da kuş sesleri cıvıl cıvıl geliyordu. İnözü vadisi Mağaralarla çevrili bir yer. Kahvaltımızın ardından ilçe merkezindeki turumuza başladık” dedi
Beypazarı’nın Alaettin sokağında yürürken, her iki yandan da tarihi konakların sizin etrafınızı sardığına değinen Pervin Selimoğlu, şunları kaydetti.
“Beypazarı Hakkında daha çok bilgi almak üzere, Beypazarı’na geldiğimizde, Belediye Kültür Müdürlüğü ile irtibata geçerek, Rehber vermelerini istedik. Bu anlamda bize Turist Rehberi Beypazarı’nı her yönleriyle çok iyi bilen Bülent Erdemli, beyi görevlendirdiler. Bülent beyle birlikte turistlerimizi, Beypazarı İlçesinde adeta geçmişe yolculuk yaptık ve Beypazarı’nı çok güzel bulduk. Buradan da Polatlı üzerinden Sivrihisar’a geçeceğiz ve orasını da gezeceğiz.”
Beypazarı, tek kelimeyle muhteşem:
İlçe Merkezinde yaptıkları turda ve gezide Müzeler, Konalar, Tarihi Suluhan kervansarayı gezilmesi ve tarihi Suluhan’da mola derdiklerine değinen Pervin Selimoğlu şunları kaydetti:
“Fethiye’den geliyoruz. Beypazarı’nı gezmek için geldik. Beypazarı, muhteşem bir yer, tek kelimeyle muhteşem. Beypazarı, Güzelden de öte, muhteşem buldum. İnsanları çok sıcakkanlı. Evleri, yada konakları, Safranbolu evlerine çok benziyor. Güzel bir ilçede adeta zamana yolculuk ettik.” (Birlik Haber Ajansı-BHA)

Başkentin tarihi ve turistik ilçesi Beypazarı Türkiye’nin her köşesinden turist ağırlıyor: